Robimy zakupy w Krakowie – mały poradnik

Do Krakowa przeważnie zaglądamy w celach turystycznych, lecz coraz większe grono osób wybiera się do tego wyjątkowo nastrojowego miasta również po to, by pochodzić po sklepach. A oferta handlowa Krakowa jest imponująco zróżnicowana i powoduje, iż można tu nabyć wszystko, od odzieży używanej, po kosztowne kolekcje światowej sławy projektantów.

hipermarket
Autor: MollySVH
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Już w chwili dotarcia do Krakowa, wita nas sławetna Galeria Krakowska, połączona z Dworcem Głównym oraz z dworcem PKS. W galerii znajdziemy około 260 sklepów modnych firm i sklep spożywczy. Możemy tu zrobić zakupy np. w sytuacji, kiedy czekamy na pociąg, który będzie mieć większe opóźnienie. Jeżeli planujemy zakupy w Krakowie, możemy pójść też do jednej z mnóstwa innych galerii handlowych, takich jak Galeria Kazimierz, Bonarka City Center, lub Kraków Plaza. Jednak, gdy znajdujemy się w tym magicznym, pełnym skarbów przeszłości i kultury mieście, warto zdecydować się na bardziej klimatyczne zakupy, takie, których nie zrobimy w żadnej innej miejscowości, nawet takie.


Polecamy też

Co proponuje Zakopane - nie tylko Krupówki

niebo w górach
Autor: Arnaud Abadie
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W bieżącym roku odpoczynek każdego mogą okazać się inne niż zwykle. Aby znaleźć perfekcyjny punkt podróży warto nie tylko przejrzeć wiele katalogów broszur, lecz również zainteresować się silniej ciekawymi regionami kraju. Wolny czas,w którym można podjąć wiele ciekawych i zajmujących aktywności, zbliża się coraz szybciej. Wraz z wiosną zalecany jest przyjemny, aktywny odpoczynek przynoszący niezwykłe wrażenia. Zapewnia to zdecydowanie Zakopane.

Zakupy w Krakowie niewątpliwie warto zacząć od odwiedzenia popularnych krakowskich Sukiennic.

Ten post jest dla Ciebie zajmujący? Zatem zachęcamy do naszej nowej witryny. Na niej oczekuje na Ciebie artykuł.

Znajdziemy tu nietuzinkowe rękodzieło, oryginalne pamiątki oraz elementy krakowskiego folkloru. Możemy przebierać wśród biżuterii z bursztynu, wielobarwnych chust, precyzyjnych rzeźb i dekorowanych szkatułek. To miejsce ma swój wyjątkowy klimat i zakupy robi się tu niezwykle przyjemnie. Kolejnym klimatycznym miejscem na zakupy jest Galeria Obrazów, którą zastaniemy przy Bramie Floriańskiej. Artyści malarze wystawiają się tu ze swoimi obrazami, wśród których znajdziemy zarówno kopie dzieł znanych artystów z przeszłości, jak i sztukę współczesną, a nawet te produkty. Jeżeli jesteśmy miłośnikami przedmiotów luksusowych, koniecznym do odwiedzenia miejscem na mapie handlowej Krakowa powinny być dla nas kamienice przy Rynku Głównym 13. W nich kryje się elegancki pasaż handlowy, oferujący ubrania od wybitnych projektantów. To okazja do zdobycia niebanalnych kreacji na szczególne okazje. Jeśli szukamy produktów żywnościowych, z pewnością warto pójść na Rynek Kleparski i na tamtejszym bazarze kupić świeże owoce, warzywa i inne produkty żywnościowe.
2023/11/16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.