Kiedy warto zabiegać o fundusz inwestycyjny

Fundusze inwestycyjne są dobrze znanym i entuzjastycznie wykorzystywanym poprzez przedsiębiorców źródłem finansowania. Jest ono swobodniej dostępne aniżeli Giełda i przynosi większe możliwości aniżeli pożyczka. W większości wypadków umożliwia obecnym właścicielom zachować kontrolę nad przedsiębiorstwem.


biznesmen
Autor: mendhak
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


prywatne fundusze inwestycyjne
Zainspirowane przez: pixabay


Zastanówmy się kiedy warto o to źródło starać się?


Pożyczka, leasing bądź dowolna inna forma długu jest najczęściej dostępna tylko w pewnych granicach jak też z wskazanym przeznaczeniem. Jeśli to źródło finansowania zostaje wyeksploatowane, potrzebna jest inwestycja (zobacz leasing maszyn budowlanych wrocław) w fundusz. Pozyskanie do tego celu partnera w postaci funduszu inwestycyjnego jest jednym z częściej napotykanych rozwiązań. Kwota kapitału pochodzącego od funduszu może być znacznie większa aniżeli wynika to ze zdolności kredytowej jednostki. Prywatne fundusze inwestycyjne nie wyczekują gwarancji na majątku spółki czy wspólników zatem nie ograniczają zdolności kredytowej, oczekują jedynie udziału w nadzorowaniu oraz przyszłych dochodach.


Kolejnym bodźcem wprowadzenia do przedsiębiorstwa funduszu jako inwestora może być chęć pozyskania od niego know-how, dojścia do techniki, dostępu do sieci dystrybucji itd. Jest to możliwe jeżeli w portfelu inwestycyjnym owego funduszu znajduje się firma albo przedsiębiorstwa, których działalność może kreować z naszą ponadprogramową wartość. Będąc akcjonariuszem w tychże podmiotach fundusz będzie narzucał kooperację pomiędzy nimi. Może to być współpraca między fabrykantem a siecią dystrybucji, kooperacja między dwoma wytwórcami działającymi na różnych terenach, koordynacja zakupów, organizacja logistyki itd.


w pracy
Autor: hackNY.org
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Prywatne fundusze inwestycyjne są dobrą ścieżką wyjścia jeżeli poniektórzy wspólnicy, udziałowcy chcą wycofać się ze spółki, a drudzy nie mają pieniążków na odkupienie ich akcji lub z innych powodów nie chcą tego uczynić. Przy dobrych perspektywach rozwoju przedsiębiorstwa jak też gwarancji zaangażowania ze strony drugich wspólników fundusz może kupić mniejszościowy wkład z zamiarem późniejszej odsprzedaży.


By wybrać fundusz potrzebny nam będzie niezależny doradca finansowy. Zamierzeniem każdego funduszu inwestycyjnego jest szybki przyrost wartości portfela. Tego oczekują od niego inwestorzy, jacy lokują w nim swoje pieniążki. Prędki wzrost wartości oznacza co najmniej 30% na rok.


Polecamy też

Techniki funkcjonowania przedsiębiorstw windykujących pieniądze

pieniądze
Autor: Howard Lake
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Współcześnie co jakiś czas słyszy się o rozmaitego typu aktywnościach firm windykacyjnych. W niektórych dyskusjach pojawiają się tematy, w których firmy takie przedstawiane są niemal jako wcielone zło, które zwykle prześladuje zadłużonych w mniej czy bardziej wyszukane sposoby. Należy jednak zastanowić się nad tym, jaka jest mniej sensacyjna prawda o windykacji na terenie naszego kraju i czy naprawdę firmy egzekwujące należności zwykle uciekają się do niebezpiecznych bądź wątpliwych pod względem prawnym metod?
2023/03/24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.