W którym miejscu na naszej planecie znajduje się raj czyli wszystkie niezwykłe miejsca i atrakcje magicznej wyspy Mauritius.

Oglądając relacje fotograficzne z podróży czasami można trafić na ujęcia wręcz bajkowe, jakby zrobiono je w innym świecie lub były genialnym fotomontażem. Lecz istnieją one naprawdę, jest na naszej planecie dużo miejsc, które tak potrafią zachwycić. Tak więc jeśli ktoś zobaczy na zdjęciu niebieskie niebo, tak samo błękitne morze i kołyszący się w oddali jacht, to może być prawie pewien, że zdjęcie to zrobiono na wybrzeżu Mauritiusa.


Mauritius
Autor: Iqbal Osman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Uroki tej niezwykłej krainy, nazywanej również rajską wyspą, doceniali już żeglarze ze średniowiecza, którzy zaczęli się zapuszczać na te tajemnicze wody. I wyspa mauritius po dziś dzień pozostała z taką nazwą, o czym może zaświadczyć każdy, kto miał ją chociaż raz okazję zobaczyć. W realnym świecie wygląda jeszcze wspanialej niż na zdjęciach, woda jest jeszcze bardziej przezroczysta, niebo bardziej niebieskie, plaże bardziej piaszczyste. Jednym słowem prawdziwy raj, i to raj możliwy do zobaczenia przez wszystkich, bo wycieczki na Mauritius (źródło artykułu) proponuje obecnie większość cenionych biur turystycznych.

Wyprawa do tego niezwykłego zakątka świata z Polski dość sporo kosztuje ze względu na koszty transportu. Jednak wszyscy, którzy tam byli są zdania, że było warto, bo Mauritius może rzeczywiście sporo zaoferować odwiedzającym.

Skoro czytasz ten artykuł, to z pewnością jest on dla Ciebie bardzo interesujący. Tu ponadto jest notka z www, która zawiera podobne zagadnienia.

Piaszczyste plaże i czyste morze były już wspominane, lecz tak samo piękny jest świat roślin i zwierząt. I to zarówno świat znajdujący się pod wodą, czyli pełne barwnego życia koralowce, ale też na powierzchni wyspy. Północna jej część porośnięta jest bujną, niespotykaną przyrodą, której mieszkańcem do niedawna jeszcze był legendarny ptak Dodo. Więcej w temacie ciekawych podróży.


Mauritius
Autor: Sunny Ripert
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Swoimi widokami cieszą oczy niesamowite zielone lasy, wśród których gdzieniegdzie widzi się srebrne nitki kilkudziesięciometrowych wodospadów. Takie otoczenie zachęca wręcz do aktywnego spędzania wolnego czasu, czy to pod powierzchnią wody, podczas nurkowania, czy w czasie pieszego zwiedzania wyspy. Ale na Mauritiusie znajdzie się także coś dla nowoczesnych, skorych do zabawy urlopowiczów, na przykład jego stolica Port Louis z czynnymi przez całą noc klubami.
2019/09/12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.