Jakie czynności powinien przeprowadzić Klient, kiedy chciałby zawrzeć umowę o dostarczanie i sprzedaż paliwa gazowego?

Petent, który wybiera sprzedającego paliwa gazowego, zawiera z nim kompleksową umowę, która zawiera sprzedaż oraz dostarczenie takiego paliwa do obiektu Klienta.


Zawarcie kompleksowej umowy na dostarczanie paliwa gazowego gwarantuje Kontrahentowi, że uruchomione zostało transportowanie paliwa gazowego w chwili, kiedy została zakończona realizacja inwestycji przyłączenia do sieci gazowej przez Polską Spółkę Gazownictwa i po skończeniu rozbudowy instalacji gazowej.
Kiedy będzie otrzymane powiadomienie o zakończeniu realizacji oraz gotowości Polskiej Spółki Gazownictwa na otwarcie dostarczania paliwa gazowego, Klient musi przyjść do wybranego przez swoją osobę sprzedawcy, z jakim zawartą ma kompleksową umowę. Informuje go o tym, że chciałby zacząć korzystanie z paliwa gazowego. Warunkiem uruchomienia tego typu usługi jak sprzedaż paliwa gazowego jest przeprowadzenie przez klienta gazowej instalacji, która jest zgodna z projektem budowlanym i wymogami Prawa Budowlanego. Wymogiem także jest zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia jej paliwem gazowym i wniesienie należności za przyłącze.


sprzedaż paliwa gazowego
Autor: EnergieAgentur.NRW
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Zgłoszenie, że instalacja gazowa jest gotowa do napełnienia paliwem gazowym można by złożyć osobiście lub listownie we właściwej jednostce Polskiej Spółki Gazownictwa. Kiedy Klient dostarczy zgłoszenie gotowości gazowej instalacji do napełnienia gazowym paliwem ma miejsce montaż systemu pomiarowego, napełnienie instalacji paliwem gazowym oraz uruchomienie usługi na dostarczanie paliwa gazowego przez Polską Spółkę Gazownictwa. Gdy instalowany jest układ pomiarowy jest wymagana obecność pełnoletniej osoby celem potwierdzenia podpisem tego, że uruchomiono dostawę paliwa gazowego.
Od tej chwili Klient korzystać może z paliwa gazowego zgodnie z umową kompleksową zawartą uprzednio.

Jeżeli szukasz ciekawych informacji na opisywany temat, odwiedź litery blokowe w Krakowie nas, a z pewnością znajdziesz interesujące fakty.

Warunkiem wprowadzenia umowy na transport paliwa gazowego jest też przygotowanie zgłoszenia gotowości instalacji gazowej aby ją napełnić gazowym paliwem.
2022/01/28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.