Na czym opiera się Lean Management

Każdy właściciel firmy, szef i menadżer, boryka się z kwestią usprawnienia pracy oraz ograniczenia kosztów. Bez względu na to, o jakim sektorze, jakiej części kraju i jakiej wielkości przedsiębiorstwa mówimy.
Nieocenione może okazać się wprowadzenie nowatorskiego rozwiązania określanego terminem Lean Management. Jest to jedna z technik zarządzania przedsiębiorstwem, w szczególności produkcją.

Jeżeli poszukujesz najkorzystniejszej obecnie propozycji w internecie, spójrz na portal (https://www.account-pl.eu/) a bez wątpliwości tu ją od razu znajdziesz i z przyjemnością ją wybierzesz.

Wykorzystywana szczególnie w procesie restrukturyzacji.

Polecamy też

Które systemy komputerowe są najlepsze dla naszej firmy?

w pracy
Autor: Graham Stanley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na rynku jest dużo programów, które mają podpierać działanie przedsiębiorstwa, lecz prawda jest taka, że nie ciągle nadają się one do każdego przedsiębiorstwa. Dlatego kiedy nie jesteśmy pewni, co idealnie spisze się w naszej firmie, to powinniśmy o radę spytać ekspertów w tej dziedzinie, którzy z łatwością będą nam w stanie pokazać różnice pomiędzy tymi programami i wiedzieć, czemu jeden jest lepszy od innego.


Do lat 80 dwudziestego wieku produkcja przemysłowa opierała się na tworzeniu produktów bez zamówienia klienta. Fabryki w ramach takiej koncepcji tworzyły duże zapasy materiałów i gotowych wyrobów, posiadały rozdęte biurokracje , tym samym powodując perturbacje w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Wówczas japońscy inżynierowie z zakładów Toyoty opracowali system zarządzania produkcją, którego zasadniczym przesłaniem było unikanie wszelkiego rodzaju marnotrawstwa drogą ciągłego procesu całego przedsiębiorstwa, i który, umiejętniej wykorzystał ich czas i oszczędził im wysiłku.
Umowa biznesowa
Autor: Startup Registry
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wynik był rewelacyjny, linie montażowe Toyoty zredukowały koszty o połowę, jednocześnie podnosząc efektywność a co więcej, godząc się na sprzedaż z czterokrotnie większą marżą niż zazwyczaj.

W naszym kraju filozofia szczupłości znana i stosowana jest od końca lat 90. Liderem wprowadzenia Lean Management jest Dolny Śląsk, gdzie już ponad 50 firm wprowadza zmiany w zakresie działalności, w strukturze majątku firmy oraz zarządzaniu personelem. Jak można zobaczyć na , wdrożenie zasad tej nowatorskiej koncepcji wiąże się z zarządzaniem zmianą w organizacji, ponieważ Lean Management to nie jedynie reguły, lecz przede wszystkim zachowania osób biorących udział w procesie. W związku z powyższym zarządzanie zmianą opiera się głównie na motywacji, komunikacji oraz pozytywnym nastawieniu do zmian wśród pracowników - szczegóły na .

Wielką zaletą wprowadzenia koncepcji Lean management będzie nie tylko poczucie zadowolenie pracowników i chęć pozostania w firmie na dłuższy okres, ale przede wszystkim widoczne wskaźniki poprawy samej organizacji produkcji, mające związek z obniżeniem kosztów, skróceniem czasu dostawy, czy poprawą jakości, a co za tym idzie lepszym wynikiem finansowym całej firmy. Czy należałoby w związku z powyższym rozpocząć rewolucję od ludzi? Jak najbardziej!
2024/02/06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.