Co to jest coaching?

Spora część osób, niejednokrotnie zauważa, że jego życie zboczyło z toru, po którym powinno biec. Zauważamy, że coś szwankuje, zazwyczaj nie mając pojęcia jak skonkretyzować ten czynnik a co więcej jak go naprawić. W owych momentach, możliwości są dwie: albo męczymy się dalej, albo szukamy pomocy trenera coachingu.

trenerzy
Autor: Deb Nystrom
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Aby zaznajomić się ze słowem „coaching”, trzeba rozpocząć od przypomnienia definicji pojęcia, które określa proces wydobycia swoich umiejętności, niezbędnych do spełnienia naszych wizji, doskonalenia mocnych stron pod czujnym okiem trenerów - grupa trenerów.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to użyj linku (http://www.scootive.pl/Hulajnoga-Scootive-Custom-Bart-Oskroba-5), by zobaczyć większą ilość zbliżonych wiadomości. Bez ociągania kliknij więc ten link.

Coach zaś, to bardzo istotna jednostka, posiadająca autorytet lidera, która partneruje klientowi przy wykonywanych przez niego obowiązkach, badając kompetencje pracownika, przekazując mu informacje zwrotne po zakończonej sesji coachingu, oraz próbując ustalić na jakich zasadach powinna się opierać dalsza, wspólna współpraca. Wyraz „wspólny”, zasługuje tutaj na szczególną uwagę, gdyż pomiędzy osobą trenera a jego klientem powinna wytworzyć się szczególna relacja oparta na zaufaniu, i właśnie wówczas można mówić o prawdziwym coachingu.

grupa trenerów
Autor: Deb Nystrom
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kiedy zdecydować się na coaching? W gruncie rzeczy każdy z nas mógłby podać inną powód.

Ciekawe dane na opisywany temat odwiedź (https://szukasz-pracy.pl/sortowanie-sadzonek-szparagow/) tutaj. Jest w tamtym miejscu wiele interesujących informacji, które będą bardzo wciągające.

Zazwyczaj stosujemy biznes coaching, mając zamiar rozwijać kluczowe kompetencje pracownicze, czyli te, związane z rozwojem kariery zawodowej. Taki trening może na przykład polegać na przekazywaniu wiadomości, jakie są metody przekonywania i sztuki perswazji konieczne w sztuce negocjacji. Więcej czytelnik może się dowiedzieć na stronie pasja.edu.pl/coaching/biznes_coaching.

Kto może być klientem coachingu? Procesowi coachingu może poddać się każda osoba, która stawia na własny rozwój i przeczuwa, że w pewnej sferze nie czuje się najpewniej. Każdy kto, potrzebuje narzędzi do wydobycia głęboko skrytych umiejętności.

Warto pamiętać, iż trenerzy coachingu nie dają nam ryby. Oferują wędkę, którą możemy zdobyć na szkoleniach. Wędkę pozwalającą na zdobywanie sukcesów, ponieważ każdy prezes firmy, dyrektor lub menadżer, chciałby popracować nad problemem podwyższenia jakości pracy. Niezależnie o jakiej specjalizacji, jakiej szerokości geograficznej i jakiej wielkości przedsiębiorstwa mówimy.
2020/03/13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.