W jaki sposób odzyskać zwrot podatku z Anglii? Jakie czynności trzeba podjąć? O czym wiedzieć?

Każda osoba, która legalnie pracowała w Anglii będzie mogła walczyć o zwrot podatku. Wysokość uzyskanych pieniędzy jest zależna od zarobków, lecz również podatku jaki pobrał pracodawca.
Jeśli kwota (zobacz podatek od darowizny rodzina) nie przekroczy wartości zwolnionej od podatku (w Anglii około sześć tysięcy funtów), to możemy odzyskać w całości wpłacony podatek. W innym razie wygląda to różnie.


Zwrot podatku z Anglii możemy uzyskać po końcu roku podatkowego, czyli po piątym kwietnia albo po zakończeniu pracy. Najważniejszym dokumentem, jaki będzie niezbędny do dokonania zwrotu podatku jest oryginał dokumentu P45 lub P60. Co istotne, o zwrócenie tego typu podatku możemy starać się do czterech lat do tyłu oraz nie ma kar, jakie są związane z opóźnieniem w rozliczeniu.


Gdy chodzi o najbardziej popularne druki, czyli P45 i P60, to do starania się o zwrot wystarczający jest ostatni payslip, który zawiera informacje o całym dochodzie i wpłaconym podatku, jak również dane oraz adres firmy, w jakiej pracujemy. P45 daje pracodawca w momencie, jak rezygnujemy z pracy w trakcie roku podatkowego. P60 wystawia pracodawca, kiedy kończy się rok podatkowy, nawet jak cały czas u niego pracujemy - ciekawy artykuł o zwrocie podatku z Anglii.


zwrot podatku z irlandii
Autor: Adam charette
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Internet
Autor: angelcalzado
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Wystawienie tego typu dokumentów to obowiązek właściciela firmy, więc jeżeli się z tym ociąga lub podchodzi do tego niechętnie, to można samemu upomnieć się o wydanie takiego dokumentu. prawo stoi po naszej stronie. W podobny sposób sprawa wygląda z innymi rozliczeniami, przykładowo zwrot podatku z Irlandii - hop do źródła pitax.
Najważniejsze to nie zapominać o terminach, ponieważ nawet jeżeli możemy starać się o zwrot kilka lat po fakcie, to z pewnością nie warto z tym się ociągać.
2021/06/15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.