Co warto przywieźć z wypadu do stolicy Małopolski?

Spora część z nas bardzo dobrze wie, że podróże to pouczająca i zarazem przyjemna okoliczność, której doświadczamy w życiu. Jest to też entuzjastycznie wybierana przez nas odmiana spędzania urlopu, co jest sytuacją jak najbardziej pozytywną. W tej sytuacji powinno się zauważyć, że miejsca docelowe naszych wyjazdów bywają przeróżne.

Kraków
Autor: Radomir Cernoch
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie niebywale wiele słyszy się na temat podróży (poznaj wyjazdy last minute z coral travel) zagranicznych, niemniej natomiast nie jest to wyłączna lokalizacja, dla jakiej wskazane jest zarezerwować nasz urlop. Okazuje się bowiem, że coraz ogromniejszym zainteresowaniem cieszą się też nasze rodzime miejsca, które dla wielu z nas stanowią ogromną zagadkę. Mowa również o miejscowościach z pięknym krajobrazem, umiejscowionych w znanych lokalizacjach, ale także o dużych miastach, które stanowią w pewnej mierze naszą kolebkę wielowiekowej kultury i tradycji. Do tego grona bez wątpienia dołączyć musimy Kraków, który już od wielu lat jest ochoczo zwiedzany przez turystów. Które zabytki z pewnością zobaczyć i co warto przywieźć ze sobą, jeżeli zdecydujemy się na wizytację naszej niedawnej stolicy?

Pierwszym miejscem, który stanowi niejako obowiązek każdego z nas to wstąpienie na Wawel. Jest to właściwie zamek królewski, jaki posiada bardzo długą historię oraz jest niejako kolebką tradycji naszego narodu. To właśnie w nim często miały miejsce liczne koronacje władców Polskich, w związku z tym jego zobaczenie jest naszą niezbędnością. Innym miejscem, które również jest warte polecenia to Kazimierz. Jest to dzielnica Krakowa z unikalną tradycją etniczną mniejszości narodowych na szeroką skalę -


Polecamy też

A może warto wypocząć w hotelu podczas odwiedzin w mieście?

hotel
Zainspirowane przez: pixabay.com
Wypoczywać można na wiele sposobów. Najważniejsze są: kasa oraz czas. To w ogóle ciekawe, że jeśli ktoś posiada niemałe środki na wakacje, generalnie nie jest w stanie odnaleźć za wiele wolnych chwil na wypoczynek. Cóż, ten świat nie jest idealny, nikt nie rzekł, iż życie na tej planecie jest proste. Jednakowoż w jakiś sposób należy spróbować umilić sobie wolny czas!
Aby na długo zachować w pamięci nasze odwiedziny Krakowa wskazane jest by zdobyta przez nas pamiątka z Krakowa mogła nieprzerwanie budzić piękne wspomnienia nawet po przyjeździe. Naturalnie możemy zdecydować się na kupno figurki Smoka Wawelskiego czy pocztówki z Rynkiem Głównym, niemniej jednakże atrakcyjną sugestię stanowi Kraków w starej fotografii.

Zakup takiej fotografii niewątpliwie będzie stanowiło przyciągający element ozdobny naszego mieszkania. Co ciekawe, sporo takich ilustracji jest także przygotowywane w postaci obrazu do powieszenia na ścianę. Wystarczy wyłącznie odwiedzić nam krakowskie sklepy z pamiątkami, w jakich odszukamy niezmiernie rozległy wybór.
2022/03/07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.