Rozmowa o pracę – jakich pytań możesz się spodziewać i jak się przygotować?

Każdy dojrzały, aktywny zawodowo człowiek, chociaż raz w życiu bierze udział w rozmowie w sprawie pracy. Jest to przeżycie bardzo stresujące i łatwo popełnić gafę, która może zniweczyć nasze szanse na wymarzoną posadę. Co zrobić, by dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?
Często, przygotowując się do spotkania rekrutacyjnego, zastanawiamy się, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą paść. Co prawda, dużo zależy od charakteru danej branży, ale istnieje parę takich pytań, które zadawane są prawie na każdej rozmowie o pracę.
praca
Autor: Steven Lilley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Są to między innymi pytania o znajomość firmy, w której staramy się o etat, pytania o nasze wady i zalety, jak również zagadnienia, dotyczące wyobrażeń na temat przyszłej kariery zawodowej. Do tych pytań możemy wcześniej się przygotować, by w chwili odpowiadania pokazać się jako profesjonalista, świadomy swojej wartości, jednak największy problem stanowią trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, czyli takie, których się nie spodziewamy, lub których się spodziewamy, lecz nie wiemy, jak należy na nie odpowiedzieć -> czytaj więcej.

Jeżeli chodzi o trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, to jednym z najpopularniejszych pytań z tego obszaru jest niezaprzeczalnie to związane z oczekiwanymi zarobkami. Boimy się, iż jeżeli zaproponujemy zbyt wysoką kwotę, od razu zostaniemy odrzuceni, natomiast jeżeli podamy zbyt małą kwotę, to uniemożliwimy sobie atrakcyjne zarobki. W takiej sytuacji najlepiej jest stwierdzić, iż nie możemy sprecyzować dokładnej stawki, nie znając specyfiki pracy na danym stanowisku oraz wskazać przedział wynagrodzenia, pozostawiając w ten sposób margines do ewentualnych negocjacji.

Tutaj odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany wątek, zatem jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to wejdź na odsyłacz do witryny (http://www.mpgold.pl/inwestycja-w-srebro/).

Jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej jeszcze mogą powodować zdenerwowanie? Przykładowe pytania na happyhr.pl. Ciężko przyznawać się do swoich wad, w szczególności przed potencjalnym pracodawcą. Trzeba przygotować sobie wcześniej około 5 negatywnych cech, lecz muszą to być takie cechy, które nie czynią z nas nieodpowiedniego pracownika. Ponadto, warto w wypowiedź wpleść od razu kontrargumenty, które osłabią działanie naszych wad. Dobre przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej pozwoli zminimalizować zdenerwowanie i spowoduje, że zaprezentujemy się jako osoba, której bardzo zależy na zdobyciu zatrudnienia.


Polecamy też

Interesująca oraz dochodowa praca testera w sferze IT

Laptop
Autor: Logitech
Zainspirowane przez: Logitech
Praca tester jest cudownym początkiem dla osób, jakie chcą pracować w branży IT, ale nie posiadają niezbędnego doświadczenia lub rzeczowych kwalifikacji. Obecnie możemy odszukać faktycznie mnóstwo ofert pracy testera oprogramowań w branży IT, starczy tylko rozejrzeć się wśród bieżących ofert pracy dostępnych na rynku.
2021/02/22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.