Regiony nieczęsto zwiedzane przez turystów

Są regiony w Polsce rzadko zwiedzane przez turystów. Na terenie gminy Bełchatów odnajduje się sporo intrygujących obiektów zabytkowych. Przynależą do nich grupy pałacowe i dworskie, z reguły otoczone parkami i budynkami gospodarczymi, drewnianą świątynię parafialną, oraz mnogie, z zasady zepsute i współcześnie już nieużytkowane cmentarze ewangelickie. Wielbicielom historii należałoby polecić praktycznie nieznane, przez co również sporadycznie odwiedzane gruzowiska dworu obronnego w Mikorzycach, tworzące pozostałość najstarszej ocalonej budowli świeckiej na obszarze powiatu bełchatowskiego.


podróże
Zainspirowane przez: pixabay.com
Nad rzekami Widawką, Rakówka i ich dopływami stoją jeszcze, rzadkie już współcześnie, drewniane i murowane młyny wodne. Na terenie Dobiecina, wsi graniczącej od wschodu z Bełchatowem, uratowały się szczątki sporego składu pałacowego, na jakie składają się oficyna, budynki gospodarcze, ogromny spichlerz, resztki parku, oraz dekoracyjna furta z częściowo uchowanym ogrodzeniem. Pasjonatom aktywnego odpoczynku polecić należy odpoczynek nad zbiornikami wodnymi, gdzie do dyspozycji są pokoje Bełchatów. Jest również odpowiednio rozwinięta baza hotelarsko gastronomiczna - restauracja-laura. Ośrodek stwarza idealne warunki do rozkwitu wszelkich postaci odpoczynku, w tym różnych rodzajów turystyki czynnej i sportów wodnych. Czas wolny można spędzać na kajakach, rowerach wodnych, łódkach i jachtach, jest tu również wypożyczalnia wyposażenia wodnego. W rejonie wsi Słok, w pobliżu Bełchatowa zaistniał w latach siedemdziesiątych afektowany zbiornik retencyjny o przestrzeni 75 hektarów.


URL= brzegiem zalewu odnajduje się kompleks wypoczynkowy. Jest możliwość w tym miejscu także skorzystać z eleganckiego hotelu, domków kempingowych, są także pokoje Bełchatów. Terytoria leśne zasobne w grzyby, a także istnienie licznych gatunków ryb w zalewie, kreują wspaniałe warunki na eskapady i grzybobrania.

Jeżeli zafascynował Cię omawiany temat, to odsyłam tam (https://www.restauracja-laura.pl/restauracja) - tam odnajdziesz fascynujące informacje, które są skrupulatnym omówieniem tego zagadnienia.

Romantyczne usytuowanie terenów i dobry system bocznych dróg o małym nasileniu ruchu pojazdów samochodowych to świetne miejsce eskapad rowerowych przynoszących możliwość czynnego i zdrowego wypoczynku. Sprawdź oceny:
2019/10/09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.