Całkiem inne wakacje. Podróżowanie bez zwiedzania – jak zobaczyć świat od kuchni?

Najczęściej wyjazdy do państw europejskich oznaczają zwiedzanie oczywistych miejsc zabytkowych w stolicach państw, jakich długą listę kojarzymy z lekcji geografii. Ale sporo osób zaczyna spoglądać na kraje, jakie odwiedza, w inny sposób. Ludzie chcą poznać ludzi i kulturę, dokonać czegoś razem z rodzimymi mieszkańcami, a nie tylko zobaczyć punkty uznane za warte zwiedzenia.


Sporo osób jeżdżąc po świecie decyduje się na kraje mniej popularne – Luksemburg, Portugalia wakacje można spędzić wtedy u ludzi, którzy całkiem za friko oferują nocleg i coś na ząb. W ten sposób możemy zaoszczędzić na hotelu lub pensjonacie (a wiadomo, że w sezonie opłaty potrafią sporo wzrosnąć) i poznać nowych, ciekawych ludzi. (v) Razem z nimi możemy wybrać się na imprezę czy na rundkę po współczesnych galeriach albo muzeach. Zależy oczywiście od wspólnych zainteresowań. Jeśli wybieramy się na zwiedzanie, również możemy wybrać miejsce mniej popularne, na przykład afrykarium lub oceanarium. Ceny wstępów nie są atrakcyjne, lecz warto tam pójść i wejść na bilet grupowy.
Portugalia
Autor: Travelholic Path
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Afrykarium faktycznie robi na zwiedzających wrażenie, zwłaszcza spore akwaria stojące na środku obiektu.

Kliknij ten odnośnik i zobacz tam uwagi o nas (https://jadenapodlasie.pl/). Gdy pojawią się jakiekolwiek niejasności, to z przyjemnością Ci na wszystkie odpiszemy.

Godzinami można wpatrywać się w rekiny i inne morskie stworzenia. Zapoznanie się z kulturą to także poznanie domowej kuchni takich krajów jak Francja, Włochy czy też Portugalia wakacje wtórują nowym doświadczeniom – także tym kulinarnym, więc dobrym pomysłem wydaje się być zapisanie się przykładowo na kurs gotowania albo kurs robienia i podawania drinków - poznaj biuro podróży Strefa Podróży . Jeśli zupełnie sami organizujemy naszą wyprawę, dobrze jest wybrać miejscowość oddaloną od tłumów i mas, lecz też z ciekawymi atrakcjami, a jeśli konieczniechcemy zobaczyć stolicę albo większe miasta, organizujmy jednodniowe wycieczki i pojedźmy tam, gdzie rzeczywiście chcemy, a nie w te miejsca, które doradza przewodnik.


Jeśli nasz wypad na wakacje ma zlecieć pod hasłem błogiego nicnierobienia, wybierzmy miejsce z rozległymi plażami i pojedźmy tam w czasie sprzyjającej pogody, a z pewnością nie będziemy żałować. Jeśli nie stawiamy oglądania zabytków na pierwszym miejscu, na tego typu wakacjach możemy naprawdę wypocząć.
2021/11/05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.