Podstawowe elementy wyposażenia na zimowe wędrówki po górach, co powinno się posiadać wtedy ze sobą.

Wycieczki zimowe po górach to wspaniałe przeżycie, lecz czasami mogą się przerodzić w duże zagrożenie życia. Wiele osób lekceważy to nieco, i niektórzy za to zapłacili wysoką cenę. Nawet latem, w słonecznym dniu może się trafić lokalne załamanie aury, warunki potrafią się bowiem zmieniać z godziny na godzinę.

wspinaczka na szczyt
Autor: tsuru_g4
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
I nawet na jednodniowy wypad należy ubrać odpowiednie buty, zabrać ze sobą coś cieplejszego i pelerynę przeciwdeszczową, a także naładowany telefon, mapę albo kompas. Zima jest okresem dużo bardziej wymagającym do górskich wycieczek, a co się z tym wiąże znacznie niebezpieczniejsza. Szlaki często pokryte są grubą warstwą lodu oraz śniegu, wiatr i mróz mogą spowodować szybkie wyziębienie organizmu, a padający śnieg może bardzo zaburzyć przestrzenną orientację. Z tego też powodu każde wyjście w zimie musi być od bardzo starannie rozplanowane, należy skompletować całe niezbędne wyposażenie, bo od tego, co będzie się ze sobą miało może nawet zależeć życie uczestników.

Jedną z najważniejszych rzeczy na górskie wyjście jest odpowiednia odzież i obuwie. Obrania powinny być nieprzemakalne i dobrze izolujące od chłodu, nawet na jednodniowy marsz powinno się zabrać awaryjny zestaw, który może w skrajnych przypadkach ocalić życie. Bardzo dobrym wyborem mogą być wyroby firmy the north face, w ubraniach tego producenta codziennie chodzą tysiące miłośników gór i nigdy jeszcze one żadnej osoby nie zawiodły.


Polecamy też

Snowboard, kreatywny przepis na zimową nudę.

Gdy nadchodzi pora zimowa wspaniałym rozwiązaniem na zorganizowanie wolnego czasu, może być czynny odpoczynek na nartach lub na desce snowboardowej. Dzisiaj mnóstwo nastolatków decydujących się na zimową aktywność, decyduje się na snowboard.
Jeżeli szlak będzie przebiegał w okolicy, w której może być sporo luźnego śniegu, to koniecznym wyposażeniem będą detektory lawinowe.

Przejdź na naszą nową stronę, a tam wyszukasz atrakcyjny kompleksowy opis (https://elforrest.pl/) na wybrany temat. Oczekują na Ciebie ekstra informacje.

Po przysypaniu przez lawinę człowiek przeżyje nawet kilkanaście minut, bez detektora szanse na odnalezienie pod tonami śniegu są praktycznie żadne. W plecaku koniecznie znaleźć się też musi pożywny prowiant i termos gorącej herbaty.

W chłodnej atmosferze organizm dużo szybciej zużywa kalorie, więc konieczne jest jej regularne uzupełnianie, tak aby nie spowodować osłabienia organizmu. Jeżeli się tych wszystkich rzeczy będzie przestrzegać, to nawet zimowe wędrówki nie będą niebezpieczne.
2023/07/04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.