Czemu Podlasie zaczyna być tak popularne wśród turystów, jakie są największe atrakcje tego regionu.

Na północnym wschodzie, obok granicy z Białorusią leży niezwykły, przede wszystkim kojarzący się ze wspaniałą przyrodą region, nazywany także Podlasiem. To miejsce jeszcze całkiem niedawno przyciągało niewielu turystów, lecz w ostatnich latach zaczęło się to bardzo zmieniać. A Podlasie ma faktycznie sporo do zaoferowania, przede wszystkim osobom które szukają spokoju, ciszy i bliskiego kontaktu z przyrodą. Największą turystyczną atrakcją jest tutaj Puszcza Białowieska. Ten stary las, ochraniany przez przepisy prawa jest jednym z ostatnich miejsc tego typu na terenie Europy. Tym sposobem w Puszczy zobaczyć można przyrodę właśnie taką, jaka była przez setki lat, bez niepotrzebnego ingerowania człowieka. Na jej obszarze znaleźć można wiele atrakcji i ciekawych miejsc do zwiedzania, na przykład można tam obejrzeć władców tamtego rejonu, czyli żubry. Oprócz tego na Podlasiu są doskonałe warunki na uprawianie rozmaitych sportów. Coraz popularniejsze między innymi są kajakowe spływy, a liczne piesze i rowerowe ścieżki również zachęcają do uprawiania tego typu aktywności fizycznej.
noclegi podlaskie
Autor: Baumit
Zainspirowane przez: Baumit
Wapiennik
Autor: wapiennik.eu
Zainspirowane przez: wapiennik.eu
papuga
Autor: unbekannt270
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ponieważ popularność Podlasia bez przerwy wzrasta, to ma to również wpływ na rozwój noclegowej branży w tym regionie. Obecnie noclegi Podlaskie to coraz więcej noclegów i kwater o bardzo zróżnicowanym standardzie. Naprawdę dużą ich część stanowią kwatery prywatne, często związane także z agroturystyką.dodatkowe info - strona internetowa -Kwatery takie często znajdują się w niewielkich miasteczkach i wioskach, gdzie można wyciszyć się całkowicie z dala od cywilizacji i poczuć prawdziwy kontakt z naturą. Coraz częściej pojawiają się również w ofercie noclegowej pensjonaty Podlasie. Projektowane są one pod kątem bardziej wymagających urlopowiczów, jacy cenią sobie odpowiednią wygodę i standard, a jednocześnie chcą spędzać urlop w bardzo uroczym miejscu. Pośród turystów dużym zainteresowaniem cieszą się również najróżniejsze domki kempingowe.


Polecamy też

Jak utrzymać kondycję przez cały rok? Co można robić w zimę oraz lato? Jakie aktywności są polecane?

rolki
Autor: Shawn Gay
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Warto być aktywnym, żeby lepiej się czuć i lepiej się prezentować. Co najistotniejsze, warto być aktywnym nie jedynie w okresie letnim i wiosennym, lecz także w zimę.
Ich dużym plusem jest to, że dają one pełną niezależność, więc bardzo dobrze będą się nadawać przykładowo na urlop z przyjaciółmi albo rodziną.
2019/11/14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.