Młodzi sportowcy stanowią różnorodną grupę i wymagają indywidualnego podejścia

Młodzi sportowcy wykazują szczególne zapotrzebowania w trakcie uprawiania sportów. Ze względu na to, że ich ciała nadal rosną wymagany jest dostęp do niestandardowych programów szkoleniowych, adekwatnych dla ich wieku. Dieta, sprzęt oraz opieka medyczna powinny być również indywidualnie dostosowane.
sport - krajobraz
Autor: ㄚ亮
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli zaakceptujemy fakt, że układ kostno-stawowy pokonuje określone fazy nierównomiernego wzrostu, to stanie się dla nas jasne, dlaczego dzieci i młodzież – mimo często bezproblemowego powrotu do zdrowia - są bardziej podatni na kontuzje. Dlatego też, widząc u nich stabilizator kostki bądź stabilizator kostki nie bądźmy zdziwieni. Mimo iż młodzi sportowcy nie stanowią po prostu mniejszej wersji dorosłych sportowców, to również powinni podlegać swoistej ochronie. Stabilizator na kostkę będzie korzystny bez względu na dyscyplinę sportu. Mając także na względzie różnice w koordynacji, bądź też rozbieżność siły i wytrzymałości, na młodych amatorów sportu powinno się zwrócić wyjątkową uwagę. Jest to przestroga skierowana przede wszystkim do rodziców, którzy planują zapisać swoją pociechę na ćwiczenia sportowe. Zanim maluch zacznie trenować, wyposażmy go w stabilizator na kolano tudzież stabilizator kostki, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może okazać się niezbędny. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie dziecka - stabilizator na kostkę powinien być stałym elementem wyposażenia małego sportowca. Polecamy


Polecamy też

Kamerka – nowoczesny wynalazek dla osób uprawiających sport czy jako prezent

Białe szaleństwo, czyli aktywna zima
Autor: Midland
Zainspirowane przez: Midland
Nasze życie jest stosunkowo krótkie, stąd też każdy z nas winien wykorzystać je maksymalnie. Nie ma wątpliwości, że każdy z nas powinien wypróbowywać różne aktywności w swoim życiu. Świadomość ludzi w tym zakresie zmienia się i coraz więcej osób oddaje się różnego rodzaju aktywnościom w postaci sportów.
Aby zapewnić najlepszy początek oraz dobre wyniki w trakcie treningów, zauważajmy nawet na najmniejsze zapowiedzi kontuzji. Nie zawsze dziecko potrafi je nazwać, dlatego bądźmy troskliwi i roztropni.
Więcej na stronie
2018/06/22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.