Najpopularniejsze kraje na urlop

Jeżeli trzeba by było ułożyć przegląd najczęściej wybieranych przez mieszkańców naszego kraju państw wypoczynkowych, Egipt, Grecja i Turcja ulokowałyby się bardzo wysoko.
Wakacje w Costa Del Sol
Zainspirowane przez: iiimillenium.pl
W zasadzie każde porządne biuro turystyczne ma jakieś wycieczki w te rejony w lato 2013 (ciekawa oferta). Nietrudno wskazać, czemu akurat te kierunki osiągnęły tak dużą popularność. Popatrzmy na największe zalety dzisiejszych mocarstw turystycznych.

Polecamy też

Jakiego rodzaju atrakcje czekają na turystów nad Morzem Bałtyckim?

Plaża nad Bałtykiem
Autor: MVolkmann
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wybrzeże Bałtyku od wielu lat przyciąga bardzo dużą liczbę turystów. Zdecydowana większość z nich wypoczywa w najpopularniejszych miejscowościach urlopowych. Ci, którzy odszukują miejsc, słynących ze spokoju, ciszy i pozwalających na skupienie się na swoim wnętrzu są w stanie odwiedzić wioska słynąca ze spokoju i ciszy czyli Jantar.


Rodacy, którzy nie planują wydawać fortun na wczasy, chętnie stawiają na last minute do Egiptu. Ten pustynny kraj słynie z ogromnej liczby zabytków, które każdy gość musi zwiedzić. Najchętniej odwiedzanym punktem są naturalnie Piramidy w Gizie, jednak my polecamy turystom żądnym wrażeń odwiedzenie tych miejsc, które nie są tak banalne. Należy odwiedzić rozmaite muzea Egiptu oraz dostać się z kompetentnym przewodnikiem do podziemi zabytków, które nie są tak mocno zadeptywane przez gości z całego globu. (Wycieczki do Egiptu) Jeżeli wybieracie last minute do Egiptu wyłącznie po to, by pobyczyć się na plaży, to państwo oferuje wam masę znakomitych plaż nad cieplutkim morzem.
Kobieta, plaża
Autor: Apis Natural Cosmetics
Zainspirowane przez: Apis Natural Cosmetics
Wycieczki do Grecji, mimo obecnego tam krachu gospodarczego, są ciąglemocno popularne.

Jeśli zainteresował Cię niniejszy artykuł, to sprawdź informacje (https://norbitbooking.pl/noclegi/sosnowiec), które również są na niniejszy temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

To nie dziwota, przecież w tym państwie można zwiedzić sporo reliktów po dawnej kulturze cywilizacji tego regionu. Punktem obowiązkowym są oczywiście Ateny, zjawiskowo położona stolica kraju. (Wycieczki do Turcji) Warto zobaczyć również miejsca słynnych potyczek, a zwłaszcza Termopile. Morze w okolicy wysp greckich jest zjawiskowe, mądrze jest się udać na uroczy rejs statkiem.

Wakacje w Turcji to może być niebanalne doświadczenie. W tym kraju też można ujrzeć wiele reliktów z czasu rozkwitu cywilizacji helleńskiej, ponieważ Grecy tworzyli osady na wybrzeżu rejonu.

Niebywale interesują nas Wasze oceny. Czy masz wątpliwości? Jeśli tak, to zapraszamy do pisania. Z przyjemnością ustosunkujemy się do najmniejszej wzmianki.

Największą atrakcją dla turystów z całego świata są szczątki Troi, czyli zamku, którego splądrowanie zostało opiewane w klasycznej Iliadzie. Należy bezdyskusyjnie zwiedzić też stolicę Turcji, która kusi gości wielością atrakcji.
2020/07/07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.