Całkiem ciekawym pomysłem na biznes jest sprowadzanie towaru z Chin. Czy wiesz jak się do tego zabrać?

Dosyć wspaniałym pomysłem na biznes jest towar transportowany z Chin. Z reguły jednak, by zacząć niezbędne jest znalezienie kontaktów w tak egzotycznym państwie. Przy niewelkij ilości fizycznego kontaktu z przedsiębiorstwem mamy możliwość napisać wiadomość do różnorodnych potencjalnych klientów. Doskonale w takiej wiadomości zapytać się o artykuły, formy płatności czy wysyłkę.


klik
Autor: Paulo Guereta
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Starajmy się nie zapominać, żeby napisać wartościową wiadomość, żeby nasz partner traktował nas poważnie. Z oczywistych względów trzeba robić taką informację w języku angielskim, choć niekiedy zdarza się, że w firmach nastawionych na eksport ktoś mówi po polsku. Towar z Chin transportowany jest do mnóstwa miejsc, najczęściej jednak korzystają z niego różnorodne hurtownie. Z reguły hurtownia wielobranżowa, gdzie mamy szansę spotkać przedmioty rozmaitego zastosowania.firma (polecamy https://www.forsel.pl/)

Po decyzji importu z Chin, strona która zamawia otrzymuje fakturę proforma od kontrahenta, jak również instrukcję odnośnie płatności. Nie zapominajmy, aby zawsze wpłacać kwoty pieniężne na konto firmowe. Z jakiego powodu to takie istotne? Bowiem może wydarzyć się, że doręczyciel będzie próbował uniknąć w ten sposób opodatkowania.W sytuacji kiedy planujemy import dużej części towaru to warto otwierać w banku akredytywę. Akredytywa jest to forma rozliczeń krajowych oraz tych za granicą przy pomocy banku, stosowana jest jako instrument zabezpieczający interesy stron kontraktu. Zazwyczaj także stosowana jest forma zaliczki, której wysokość może wynosić 30-50%, a następnie uregulowaniu dalszej kwoty należności.
hurtownia leków
Autor: Hashoo Foundation USA - Houston, TX
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przedpłatę dokonuje się na w odniesieniu do faktury proforma, następną część w wyznaczonym terminie. Jak wygląda transport asortymentu z Chin? Przy ograniczeniach wagowo przesyłkach najbardziej niezawodną i najszybszą metodą jest kurier. Firma kurierska jest w stanie kończyć wszelkie sprawy celno-skarbowe, naszym zadaniem jest dostarczanie do agencji celnej dostawcy wymaganych dokumentów firmy (). Należy także pamiętać, że towar ma szansę ma możliwość zaczekać na odprawę dwa tygodnie, zaś kurier po kilku dniach, najczęściej od trzech do pięciu, ma szansę naliczać opłaty magazynowe.
2023/02/14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.