Czasem niezbędny jest leasing - co warto o nim wiedzieć?

Rzeczywistość jest taka, że nie za każdym razem nas na wszystko stać. Oczywiście są ludzie, którzy stawiają na pójście do banku po kredyt, jednak nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Warto czasem porozglądać się za różnymi innymi możliwościami.


samochód corolla
Autor: Ian Armstrong
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli np. chodzi o pojazdy, to zawsze możemy wziąć pod uwagę leasing samochodu. Nie ma sensu ładować się w kredyt, bo naprawdę lepiej wybrać leasing. Jeżeli nie mamy pewności w jaki sposób będzie wyglądała nasza sytuacja finansowa niebawem, to nie ma sensu ryzykować ściągania sobie na głowę rat kredytu, a potem może i komornika. Sensowniej wybrać leasing, który nie wymaga od nas aż takich poświęceń. Leasing jest na pewien czas i jeśli po tym czasie wyjdzie na to, że dywaniki samochodowe wciąż jest nam niezbędny to można ją na spokojnie przedłużyć. A kiedy okaże się, że leasing jest dla nas za drogi to możemy z niego skrócić umowę.

Sprawdźmy ile narosło odsetek
Niektórzy o wszystkim pamiętają na czas a pozostałe osoby mają pewne kłopoty z wyrabianiem się w pewnym terminie. Dlatego należy naliczać im pewnego rodzaju odsetki. Jest coś takiego jak kalkulator odsetek podatkowych, który ma za zadanie przeliczyć ile konkretnie się danej osobie należy. Jednak bywa i tak, że odsetki nie zostaną oddane, jeśli kwota będzie bardzo niska – jest to ustawowo uregulowane. Podobnie zresztą jest, jeśli chodzi o kalkulator odsetek ustawowych przelicza kwotę , która jest należna od kwoty wynagrodzenia na podstawie dnia, kiedy środki powinny być przekazane, a dnia, kiedy przekazane zostały faktycznie. Taki kalkulator jest dostępny w Internecie. Możemy tam sobie sami każdą rzecz obliczyć. Nie trzeba czekać na jakiś cud, a brać sprawy we własne ręce i sprawdzić. Najistotniejsze to nie zapominać o własnych prawach, ale również nie zapominać o swoich obowiązkach. Kiedy nie potrafimy przypomnieć sobie ważnych dat to zawsze możemy wszystko sprawdzić czy to na koncie w banku, czy na umowie, by mieć stu procentową pewność, że wszystko we właściwy sposób wyliczyliśmy. Oczywiście po przeliczeniu wszystkiego w Internecie, kiedy chcielibyśmy posiadać jakiś podkład, kiedy np. ruszamy do szefostwa ze swoimi roszczeniami, to na początku raczej lepiej iść do księgowego, który rozpisze wszystko w odpowiedniej dokumentacji. Więcej na
2023/06/20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.