Czy praca zawodowa po zakończonych studiach jest zależna od typu studiów?

Nie ma chyba ścieżki zawodowej, która spełniałaby wszelkie warunki zapewniające przyszły życiowy sukces. Każdy los nasiany jest wieloma pułapkami|niewiadomymi i nawet osoba, co kończy medycynę może się spodziewać utrudnień, choć przyjęło się, że to raczej nierealne, że przecież lekarz w końcu zawsze odnajdzie zatrudnienie.


Wykład
Autor: Monmar Comunicació
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Uczciwie należy powiedzieć jednak, iż tak właściwie jest, ponieważ same praktyki i staże na studiach medycznych do czegoś służą, niemniej są inne, dość prestiżowe kierunki, o jakich zwykliśmy mówić, że praca po nich jest pewna. Czy na pewno?

Od paru lat głosi się, iż studia informatyczne to pewna przyszłość, super praca i wysokie zarobki. Jak błędne to myślenie jesteśmy w stanie przekonać się czytając ogłoszenia w stylu: szukam pracy informatyk, informatyk podejmie ambitną pracę, zdolny informatyk poszukuje pracy... Co prawda, wielu z nich odnajduje pracę w wielu różnych działach. Więcej ciekawych informacji o pracy dla informatyków znajduje się np. w tym miejscu: informatyk szuka pracy na itkontrakt.pl.

Chłopak przy tablicy ogłoszeń
Autor: Andrew Coles
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Od kiedy przecież pojawiła się sieć internetowa to ukazały się też nowe możliwości, jednak błędnym jest twierdzenie, jakoby same studia z informatyki otwierały wrota spełnienia, konkretnych pieniędzy i niezwykłych życiowych profitów. Na to wszystko powinniśmy zapracować dodatkowo, poza samym studiowaniem. Niech nie myślą Ci, co pragną szybkiej kariery, że wystarczy pochodzić trochę na zajęcia, zrobić coś na komputerze, zdać kilka egzaminów (przecież jesteśmy świetni z matematyki, więc zdamy), prawda jest taka, że jeśli pragniesz osiągnąć sukces, musisz jeszcze przed studiami dokonać wyboru ścieżki swojej edukacji.

Jak myślisz, którzy programiści są najlepsi? Ci, co wybrali studia informatyczne, bo wiedzą, gdyż bez trudu przychodzi im nauka przedmiotów ścisłych, lecz ponadto wierzą, iż „samo się zrobi”, czy Ci, co owszem, także lubią matematykę, ale jednocześnie od młodego wieku rozwiązywali kolejne programistyczne zadania? Odpowiedź jest jasna i nikogo nie powinna dziwić – tylko pasjonaci zyskują najlepsze zawody. I dotyczy to każdej dziedziny, nie tylko informatyki. Wiadomo, są ludzie wybitni, którzy przyswajają wiedzę szybciej niż pozostali, ale są to wyjątki, a tacy ludzie nie zdarzają się zbyt często.

Czy masz chęć poznać nowe informacje na opisywany w tym miejscu problem? Kliknij więc ten odnośnik i przeczytaj więcej porad tutaj o zbliżonej tematyce.



Reszta musi zawalczyć o swoje. Jednocześnie, jeśli wybrałeś informatykę (lub inny kierunek), ale wcześniej nie byłeś jakimś pasjonatem danego zagadnienia, to nic straconego. Poświęć po prostu studia na prawdziwą naukę i pasję. Potraktuj studia jako jeden z elementów Twojego wykształcenia, staraj się być najlepszym w tym, co robisz,a zobaczysz wyniki.
2023/09/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.