Militaria online w najlepszych cenach

Entuzjaści wypadów survivalowych cenią sobie rzeczy, które zawsze i wszędzie mogą się przydać. Taką rzeczą, którą jest możliwość stosować prawie do wszystkiego jest lekka i wytrzymała linka spadochronowa. Początkowo używana była jako lina do zawieszenia spadochronów amerykańskich sił zbrojnych. Jej otoczka pleciona jest z 32 nylonowych prążków, a rdzeń tworzy się z siedmiu dwuwarstwowych włókien. Kategoria militarna oznaczona jest liczbą 550, co znaczy, że posiada 4 mm średnicy. Potrafi udźwignąć obciążenie około 250 kg. Paracord w dotyku i przeznaczeniu dość mocno różni się od innych linek.
sklep z militariami
Autor: Andrew Jensen
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W obrębie oplotu jest niemało wolnego miejsca, przez co paracord praktycznie wcale nie ma przekroju koła, w zależności od warunków przybiera przeróżne kształty, a omotany naokoło silnie obiektu może stać się nawet niezwykle spłaszczoną elipsą. Oplot pokrywający linkę jest gładki i śliski, a wszystko powoduje przyjemne, miękkie wrażenie. W porównaniu do pozostałych linek paracord jest bardziej sprężysty, zdecydowanie rozciągając się pod dużym ciężarem.

Zastąpić nią wolno pęknięte sznurowadła, a włókna doskonale sprawdzą się jako nici, czy podstawa linki wędkarskiej. Zdołamy go użyć przy budowie kryjówki, do wiązania bagażu, jako cięciwy łuku, czy nawet przy zwykłym rozwieszaniu prania na dłuższej wycieczce. Miękki w dotyku i dobrze przystosowujący się do konturów paracord rewelacyjnie nadaje się do obwijania nim rękojeści noży, zaczepów menażek, bądź rączek plecaka. Świetnie można też wyplatać z niego bransolety.


Polecamy też

Na wyprawę rowerową korzystnie wziąć najbardziej dopasowany plecak? Wiesz jak dokonać wyboru? Powinieneś zwrócić uwagę na parę czynników

Plecak rowerowy
Autor: Alberto Ziveri
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
No i rozpoczął się sezon na jazdę na rowerze. Można rzec: nareszcie! Nareszcie wyszło słońce i wyższe temperatury. Nareszcie można zaplanować dłuższe i krótsze wyprawy, a co najistotniejsze nic nie wadzi, aby jeździć, gdzie tylko pragniemy. By jednak pojechać na taką rowerową podróż musimy się właściwie przygotować.

W sklepie z militariami jest obszerny wybór gatunków bransolet. Bransolety z krzesiwem, metaliczną szeklą, gwizdkiem, blachą, bądź też z kompasem, również żyłką do chwytania ryb, z pastylkami do odkażania wody, lub dji osmo pocket 2 Creator Combo z mnóstwem dodatków, jakie powinny nam się przydać, w najmniej wyczekiwanym momencie.
Równie wartościową rzeczą jaką jest stosowna linka są arafatki.

Jest to typ chusty popularny na całym świecie. Chusta służy przede wszystkim jako osłona szyi, albo głowy przed słońcem i kurzem, lecz może również zabezpieczać przed chłodem. Arafatka przyda się wędrowcom w każdym punkcie eskapady.
2022/04/04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.