Inwestycje – czy potrzebny nam doradca?

Gdy posiadasz jakikolwiek kapitał i planujesz go pomnożyć na pewno zastanawiasz się w co inwestować.
Opcji wyboru jest wiele i warto poznać możliwości zanim podejmiemy decyzję w co zainwestować. To oczywiste, że każdy człowiek chce jak najlepiej zainwestować pieniądze. To pieniądze właśnie pomagają nam zrealizować skryte marzenia.

Przede wszystkim akcje. To najbardziej popularny sposób pomnażania kapitału. Oczywiście pod warunkiem, że się na tym znamy. Gdy nie wiemy jak inwestować na giełdzie, nie podejmujmy tego ryzyka, albo udajmy się do dobrego doradcy finansowego - maklera papierów wartościowych, który nam pomoże i doradzi.

Pieniądze czasem rosną na drzewie
Zainspirowane przez: minority-opinion.com
Kolejnym sposobem zwiększania kapitału może być inwestowanie w waluty. To oczywiście również wiąże się z ryzykiem, jednak jest ono mniejsze niż w wypadku inwestowania na giełdzie. Tutaj także pomocny jest doradca. Nie bójmy się zwrócić do takiego człowieka, gdy sami nie znamy się na inwestowaniu. Naturalnie, działania firmy doradczej mogą być kosztowne, lecz zazwyczaj ich zarobki uzależnione są od tego czy dobrze zainwestują nasze fundusze. Z tego powodu maklerom zależy na tym, by jak najlepiej ulokować nasz kapitał.

Kiedy zastanawiasz się w co zainwestować 10000 i nic ci nie przychodzi do głowy, nie ma co czekać. Pieniądze, które tylko zalegają na koncie przynoszą straty. Należy je inwestować i pomnażać. Doradca na pewno złoży dla nas dobry portfel inwestycyjny, możliwe, że wskaże metody, o których sami byśmy nie pomyśleli, przykładowo dowiemy się jak bezpiecznie zainwestować w złoto. Takie inwestycje w złoto (może zaciekawi cię skup złota Warszawa Targówek) to zawsze ryzyko i trzeba być tego świadomym.

Możemy oczywiście nie zgadzać się z propozycjami doradcy. Istotne, by w końcu znaleźć z nim płaszczyznę porozumienia, wyznaczyć poziom ryzyka, który będzie dla nas możliwy do przyjęcia i uzgodnić jakiego rodzaju ruchów nie wolno mu w naszym imieniu wykonywać.

Warto też pomyśleć o inwestowaniu w rozwój firm, albo dobrze zapowiadających się projektów. Jeżeli któryś wzbudzi nasze zainteresowanie warto spotkać się z autorem pomysłu i porozmawiać o planach na najbliższy okres i możliwej współpracy. Jeśli w dodatku będziemy mogli pomóc temu przedsiębiorcy, choćby wiedzą, lub innymi zasobami, niekoniecznie pieniędzmi, być może okaże się, że to inwestycja na długi czas i to przynosząca stałe zyski.
Zainspirowane przez: efektywne-inwestycje.pl
Autor: Maja Biernacka
2023/03/24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.