Wiosna – rewelacyjny czas, by pomyśleć o własnym zdrowiu oraz ciele

Wiosna to okres, kiedy przyroda zaczyna budzić się do życia. Dostrzegamy, jak drzewa pokrywają się pąkami, trawa jest z dnia na dzień bardziej zielona, słońce z kolei coraz wyżej świeci – to nadzwyczaj przyjemny dla oczu widok. Niestety my nie zawsze możemy poszczycić się równie pozytywną energię, bowiem jesteśmy zmęczeni męczącym okresem zimowym i właściwie nie mamy siły na nic.

Zatem pora wziąć się w garść, aby razem z całym światem rozkwitnąć i ponownie cieszyć się życiem – przecież wiosenne miesiące dopiero się zaczynają, a czeka nas jeszcze cudowne lato. W jaki sposób to zrobić? Nasza propozycja: od diety. .
sport jako hobby
Autor: Peter Mooney
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
, jak również warzywa, jakie można kupić w sklepach czy na targach. Rewelacyjne są warzywa sezonowe, bowiem mają dużo pożądanych składników odżywczych, a o to właśnie chodzi. Z warzyw i owoców można gotować smaczne zupy, potrawki, sałatki oraz koktajle, a przyszykowane potrawy popijać dwoma litrami wody na dzień. Jak najbardziej pamiętajmy o cennym białku i niekiedy zjedzmy np. pierś na parze, gdyż zbilansowana dieta jest zasadnicza dla naszego organizmu


Polecamy też

Aktywności oraz jadłospis kulturysty|Przykład jadłospisu dla amatora mięśniaka

Młody bramkarz
Autor: Simon_sees
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dziś wiemy, że bez Diety wysokobiałkowej nie można mówić o mięśniach, dzisiaj wiemy także jak istotne dla każdego kto myśli o muskułach są zdrowe tłuszcze jak też węglowodany.

Lecz samo jedzenie to dopiero pierwszy etap zmian, ponieważ musimy wziąć się także za ćwiczenia, by pracować nad swoją kondycją, której zapewne sporo moglibyśmy zarzucić. Bieg maratoński nie będzie celną opcją, lecz zacznijmy od paru minut joggingu, przejażdżek rowerem czy innych, przyjemnych ćwiczeń, które będą dawać nam radość. Każdego dnia zwiększajmy czas, podczas którego rozruszamy nasze mięśnie, a sami przekonamy się, że czujemy się dużo lepiej i nasza sylwetka staje się przyjemniejsza dla oka.
Pamiętajmy, by nie narzucać sobie zbyt trudnych, niemożliwych do zrealizowania celów. Znacznie korzystniej jest poruszać się drobnymi krokami, które nas nie zniechęcą, lecz będą motywacją do dalszych działań. Nim się spostrzeżemy, przyjdzie lato, a my będziemy pełni energii cieszyć się aurą.
2018/08/29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.