W jaki sposób założyć hurtownię wielobranżową czyli interesujący pomysł na własną działalność

Wielu ludzi poszukując pomysłu na samodzielny biznes idzie w stronę handlu. Większość z nich będzie stawiać na sklepy z odzieżą, ogólno-spożywcze czy też przemysłowe, gdyż otwiera się je łatwo, potrzeba niezbyt dużo finansów na start, a uruchomione w dobrym miejscu mogą okazać się trafionym pomysłem.
kartony z papierami
Autor: kathryn
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Można jednak, chociaż będzie to wymagać dużo większych środków i organizacji, zostać po drugiej stronie, to znaczy uruchomić hurtownię, w której zaopatrywać się będą właśnie kierujący małymi sklepikami. Jeśli wejdzie się odpowiednio w rynek, zaproponuje produkty w dobrych cenach i znajdzie klientów, to można osiągnąć duży sukces. Ale również ryzyko przy takiej działalności będzie dużo większe, niż przy sklepie detalicznym. Dysponuje się znacznie większymi pieniędzmi, ilość kupionego asortymentu jest również znacznie większa, i pojawiające się problemy mogą sprawić, że straci się płynność finansową.

Zobacz, co opublikowano w najnowszej ofercie (http://www.sklep.termek.pl/bezpieczniki) - to także odnosi się do tej samej tematyki, więc na pewno także Cię zainteresuje!

To z kolei może się odbić na dostawcach, którzy mogą wstrzymać dostawy towarów, i tym sposobem nastąpić nawet może upadłość hurtowni.

hurtownia papiernicza
Autor: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rzecz jasna tak pesymistyczne wizje zdarzają się dość rzadko, lecz naprawdę hurtownia wielobranżowa nie jest łatwym biznesem. Jeśli ktoś planuje ją otworzyć, to liczyć się powinien z dużymi inwestycjami, zwłaszcza na początku. Konieczny będzie lokal, pojemny, z odpowiednim dojazdem, aby odbiorcy nie mieli problemów z postojem (zobacz na stronie na maxy.pl). Warto pomyśleć o lokalu gdzieś na obrzeżach miejscowości, gdzie są niższe ceny, a i z miejscem nie powinno być kłopotów. Kolejną sprawą będzie znalezienie dostawców.


Polecamy też

Miłe uroczystości rodzinne na długo zostają w sercu, gdy są profesjonalnie zorganizowane

samochód
Autor: NRMA Motoring and Services
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Idealne chrzciny i uroczystości komunijne dziś bywają zazwyczaj organizowane w restauracjach.


Dawniej każda uroczystość rodzinna była organizowana w mieszkaniu.

W zależności od branży, w której planuje się działać, można ich poszukiwać albo na terenie Polski, albo spróbować znaleźć kontakty przykładowo z hurtownikami z Chin. Chcąc odpowiednio wystartować, trzeba zakupić jakąś liczbę produktów, tak żeby nie zabrakło niczego, a to wiązać się będzie z następnymi, najczęściej sporymi wydatkami. Na zakończenie zostanie znalezienie klientów, jacy zdecydują się na zaopatrywanie w nowej hurtowni, pozwalając tym samym na zarobek w tym ciężkim biznesie.
2023/05/27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.