W jaki sposób rozliczyć PIT-37 - instrukcja

Deklaracja PIT 37 jest najpopularniejszą deklaracją podatkową składaną w zwykłych sytuacjach, kiedy pracownik, zleceniobiorca czy emeryt rozlicza swoje jedyne źródła przychodów rocznych.


Ta deklaracja nie będzie dla Ciebie, jeśli rozliczasz pozarolniczą działalność gospodarczą bądź działy specjalne produkcji rolnej.
program pit 2016 online
Autor: Billie Ward
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


W nich sam bowiem jesteś odpowiedzialny za obliczenie jak też zapłatę zaległego podatku . Jeżeli uzyskujesz zyski opodatkowane podług skali tak za pośrednictwem płatnika (np. umowa o pracę), jak również bez pośrednictwa płatnika (przykładowo wyprzedajesz prywatnie regały na serwisie aukcyjnym), to nie wybierzesz owej deklaracji. Deklaracja dotyczy jednostek, które do swoich dochodów nie doliczają przychodów małoletnich dzieci. Doliczenie następować może tak przy opodatkowaniu indywidualnym, przy wspólnym rozliczeniu, jak i rozliczeniu jako jednostka samotnie wychowująca dzieci.

Jeżeli masz chęć poznać większą ilość informacji na omawiany wątek - odsyłam do źródła, ponieważ znajdziesz na niej szczegółowe dane, które szczególnie Cię zafascynują.

Doliczać nie możemy jednak dochodów małoletnich z pracy, stypendiów i dochodów z przedmiotów oddanych im do swobodnego użytku. Wówczas nadal możesz się opodatkować w PIT 37, zaś małoletni złoży swoją deklarację, jaką parafować powinien jego rodziciel bądź opiekun.


Zeznanie dotyczy osób, jakie nie obniżają przychodów o straty z lat przeszłych. Jeżeli doliczeniu podlegają straty - złożyć powinno się inną deklarację. PIT-37 możesz wypełnić z kolei za rok, w jakim wykazano stratę, zatem podatnik zamiast zarobić - stracił. Zeznanie tyczy się małżonków rozliczających się łącznie, o ile oboje spełniają warunki do wypełnienia PIT-37.

Sądzisz, że ten artykuł jest ciekawy? Jeśli tak, kliknij tu - ten portal publikuje pokrewne informacje, one także są warte przeczytania.

Omyłką będzie złożenie łącznie deklaracji PIT-37, w przypadku kiedy w roku, za jaki składa się rozliczenie, doszło do zawarcia małżeństwa albo do rozwiązania wspólności majątkowej.
Małżonkowie rozliczają się wówczas samodzielnie, każde z nich na deklaracji, która jest dla niego odpowiednią. Pamiętaj, iż odliczenia, jakie przewiduje ustawa o PIT, dotyczą odrębnie każdego z partnerów. Program pit 2016 online za pomocą którego bez trudności się rozliczysz, jest osiągalny w necie.
2020/05/20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.