Raz do roku jesteśmy zobowiązani złożyć rozliczenie podatkowe - nie każdy to lubi, ale niestety nic nie możemy z tym zrobić

Istnieją tacy, którzy nawet lubią formularze podatkowe. Możliwe, że lubią to nazbyt wielkie słowo, ale przynajmniej im to nie przeszkadza. Chodzą po świecie jednak tacy, którzy nie lubią matematyki oraz sumowania czy dzielenia.


Dla nich uzupełnianie PIT-u nie wydaje się już tak łatwe.


Polecamy też

Jak prezentuje się lokata getin bank?

kubek z herbatą
Autor: Acacia Almeida
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Gdy będziemy mieli jakieś oszczędności, to z pewnością zrobimy dużo, by mieć okazję je w bezpieczny sposób mnożyć. Dlatego właśnie warto zobaczyć, z jakimi propozycjami mamy możliwość spotkać się w bankach, tak aby móc je wszystkie sprawdzić i wybrać tą, która będzie dla nas najlepsza.


IT
Autor: ITU Pictures
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Szczęśliwie od kilku lat z internetu możemy ściągnąć program do rozliczania PIT. Przy takim ułatwieniu uzupełnianie formularza będzie o wiele prostsze oraz szybsze. Program podpowiada nam które okienko musimy uzupełnić i samodzielnie sumuje wszystkie elementy. Nie musimy bać się także tego, że popełnimy jakiś błąd, bo możemy to usunąć jednym kliknięciem myszki.

Jeśli ciekawi Cię omawiany artykuł, to bez ociągania kliknij tu i zobacz ponadto inny równie zajmujący news szkolenie kierownicze.

Kiedyś trzeba było sięgnąć po nowy dokument i zacząć wypełniać go jeszcze raz, bo do Urzędu Skarbowego nie wolno wysłać poprawianego formularza. Szczęśliwie te lata już minęły.


PIT2017 mamy możliwość składać jeszcze przez jakiś czas, także nie musimy się denerwować. Należy znaleźć odrobinę czasu i bez irytacji zaznajomić się z instrukcją wypełniania danego formularza.

Zainteresował Cię tekst? Mamy dla ciebie dodatkowe info, więc zobacz ten link na ten temat!

Najprostszy PIT to ten oznaczony liczbą 37. Jeśli ktoś posiada firmę, to musi wysłać inny formularz. PIT 36 jest odrobinę dłuższy oraz trudniejszy, ale nie powinniśmy się zbyt bardzo denerwować. Ten dokument również jest dla ludzi, więc można go jakoś przeżyć.


Należy tylko zabrać się do dzieła trochę wcześniej. Nie zapominajmy, że najwięcej nerwów wynika nie z trudności z PIT-em, a z niewystarczającą ilością. Zwłaszcza jeżeli PIT będziemy uzupełniać tej wiosny po raz pierwszy w życiu.
2021/08/17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.