Gdzie na urlop? Najlepiej nad polskie morze? A jakie miejsca są najlepsze? Zobacz!

Wielu z nas już z pewnością oczekuje z niecierpliwością za letnimi miesiącami, tym okresem, kiedy można całkowicie bez problemów odpoczywać na słońcu. Oczywiście, nie w sposób ciągły, ale bez wątpienia przez kilkanaście dni, które chcemy na urlop.

domki
Autor: Eric Lamoureux
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Lista wyjazdów jest bardzo duża, a coraz więcej naszych rodaków wyjeżdża do obcych krajów. Mimo to warto pozostać w naszym kraju i wybrać się nad Bałyk. Niezwykle interesujące miejsca, z pewnością warte odwiedzenia to Dziwnów i Dąbki.

Polecamy też

Chcesz pojechać nad Bałtyk? Zadbaj o wygodny hotel!

Morze Bałtyckie
Autor: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
Każdy człowiek wymaga co pewien czas odpoczynku od zawodowych nerwów i rodzinnych stresów. Wspaniałym sposobem na wypoczynek jest wyjazd na urlop, a jeżeli na ma możliwości otrzymać urlopu, chociaż na krótszy pobyt. W naszym kraju nie brakuje cudownych zakątków, gdzie można efektywnie wypocząć i nacieszyć się ciszą i pięknem przyrody. Pośród amatorów wojaży po Polsce powodzeniem cieszą się zarówno góry, jak też polskie morze.


Uzdrowisko Dąbki jest położone w środkowej części Pobrzeża Słowińskiego (sprawdź tutaj: ).Nie zapominaj o tym, że masz możliwość przeglądnąć kolejne interesujące wpisy - wystarczy tylko na tej witrynie wesele w hotelu warszawa najechać na umieszczony tam link.Wybrzeże morskie w Dąbkach jest szerokie, dzięki czemu jest tam piaszczysta,znaczna plaża. Przeważają tam piaszczyste wydmy porośnięte sosną czarną i zwyczajną. W sferze południowej znajduje się wielkie jezioro Bukowo. Jego powierzchnia to aż 18 km2. Wzdłuż plaży rozciąga się sześciokilometrowa, leśna promenada. Dąbki leżą w Gminie Darłowo. Doskonały nadmorski klimat doskonale oddziałuje na ciało człowieka, dlatego również używa się go w leczeniu wielu schorzeń. Uzdrowisko Dąbki zbudowano w miejscu wolnym od zanieczyszczeń.

Niezwykle korzystnie wpływa na kuracjuszy ze schorzeniami układu oddechowego oraz alergii. Pozostawianie w w tym miejscu usprawnia wentylację płuc a także czynności układu krążenia. Przyczynia się do ogólnej poprawy nastroju. W Dąbkach można nająć pokoje w hotelach i pensjonatach, modne zaś są niezwykle Dąbki domki letniskowe. Dziwnów to mała miejscowość nad morzem, jest ulokowana między Bałtykiem a rzeką Dziwną na Mierzei Dziwnowskiej. Przybywającydo Dziwnowa mogą mieć pewność, że czeka na nich wspaniała, czysta i szeroka plaża. Niezabrudzone, ciepłe wody Morza Bałtyckiego oraz prozdrowotny klimat gwarantują, że Dziwnów jest jedną z ulubionych miejsc letniskowych. Nie dziwi więc mnóstwo ofert w stylu Dziwnów domki, bo jest bezsprzecznie w czym wybierać. Różnorodność zbiorników wodnych, które okalają Dziwnów to gwarancja, że można tu żeglować, pływać czy łowić ryby.

W Dziwnowie masz doskonałą ofertę szkoleniowa oraz wypożyczalnię ekwipunku. Są jednocześnie dogodne warunki naturalne, które namawiają do uprawiania sportów wodnych. Dlatego każdy sezon letni to wiele amatorów windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa i kajakarstwa.
2022/02/18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.