Dlaczego warto samodzielnie pisać deklarację PITy 2017?

Czy pamiętasz, iż od 15-go marca 2017 r., jeśli nie chciałeś na własną rękę wypełniać deklaracji PIT, miałeś możliwość skorzystać z porady US? Trzeba było do 1 dnia kwietnia 2017 roku zadać w US wniosek pod nazwą PIT-WZ.


Innymi słowy, jeżeli nie życzysz sobie pisać proklamacji, to nie ma problemu, mógłby to zrobić za Twoją osobę Urząd Skarbowy. Powinnaś wyłącznie wypełnić wniosek. To już nie tak zwany śmieszek przeszłości, to rechot rzeczywistości. Poza tym rozliczenie proklamacji poprzez Urząd Skarbowy posiada także wiele innych minusów.

Jeżeli istnieją jakieś fascynujące Cię pytania na omawiany wątek, to wejdź na oficjalne źródło (https://www.etteplan.com/pl/uslugi/systemy-wbudowane), ono z pewnością Cię zaciekawi.

Jednak spokojnie. Na szczęście wciąż istnieją jeszcze inne możliwości na złożenie swojej dorocznej deklaracji skarbowej. Mógłbyś mianowicie wypełnić tradycyjny druk PITy 2017, tak jak wykonywałeś to do tej pory, lub skorzystać ze sposobności złożenia proklamacji przez Internet. Warto wychodzić z duchem czasu, ponieważ w tym innym wypadku niebezpieczeństwo popełnienia jakiegokolwiek przekłamania bardzo się ogranicza. Program (zobacz pity 2020 program) do wypełniania deklaracji przez Internet sam zsumuje wszystkie kwoty, zatem nie będziesz zmuszony się martwić, iż źle dodałeś poszczególne kwoty.


firma
Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Poza tym jeżeli składasz swoją deklarację przez globalną sieć, znaczy to, że w komputerze, zatem poniekąd w takiej sytuacji - pod ręką - posiadasz deklaracje z lat wcześniejszych. A przecież do dowolnej bieżącej proklamacji konieczne jest przedłożenie sumy dochodu z deklaracji z roku ubiegłego.
Innymi słowami składanie deklaracji pity 2017 przez Internet jest znacznie wygodniejsze oraz, co tutaj dużo mówić, szybsze. Warto jest więc uczyć się nowych umiejętności, ponieważ poprzez samodzielne wypełnianie proklamacji skarbowej okazujemy się być niezależni.
2020/06/13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.