Wakacje w Hiszpanii - co trzeba wiedzieć

Podróż do Hiszpanii to wyłącznie walory, w końcu to kapitalny klimat, wszechobecne słoneczko, pyszne jedzenie i generalnie doskonały humor.


Jednak nawet w trakcie wakacji zdarzają nam się przypadki delikatnie powiadając frustrujące, wynikające nie z niechęci, złego wychowania bądź braku dobrych manier u jednych albo drugich lecz tylko oraz jedynie z różności kulturowych pomiędzy naszymi rodakami a Hiszpanami a także zasad panujących w obydwu państwach.


Jeśli zatem wybieracie się do Hiszpanii i chcecie uniknąć niepotrzebnego stresu w restauracji, w aptece czy w kolejce do autokaru, zapoznajcie się z naszym krótkim poradnikiem.


hiszpania
Autor: VnGrijl
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


ekwipunek
Autor: Pavlo Boyko
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Polecamy też

Ćwiczenia – o czym warto jest dzisiaj pamiętać, żeby osiągnąć rzeczywiście satysfakcjonujące efekty?

trening
Autor: Adidas
Zainspirowane przez: Adidas
Współcześnie sporo osób zwraca uwagę na własny wygląd zewnętrzny, szczególnie zgrabną sylwetkę, dlatego nie należy się dziwić, że społeczeństwo próbuje regularnie trenować oraz dbać o swoją codzienną dietę, co niestety nie jest takie proste. O czym przede wszystkim trzeba pamiętać planując swoje treningi? Na które kwestie należy zwrócić uwagę? Ogromne znaczenie posiada oczywiście jadłospis. Bez zdrowego odżywiania uzyskanie widocznych rezultatów będzie problematyczne, a czasami nawet niemożliwe.


Będąc w Hiszpanii musicie się wybrać na bazar czyli mercadillo bądź rastro, na tym ostatnim odkryjecie przeważnie antyki, rzeczy używane czy po okazyjnych cenach. Na targu skosztujecie autentycznej hiszpańskości, usłuchacie zachęcających do kupn sprzedawców i do tego na pewno nie wyjdziecie z pustymi dłońmi bowiem propozycja jarzyn, owoców oraz owoców morza powala. Na kramach w większości wypadków obowiązuje kolejka bądź "se pide a la vez" a wtenczas najodpowiedniej poszukiwać kontaktu wzrokowego z ekspedientką po czym czekać aż spyta: "¿Qué te pongo, guapa?"


Ażeby wejść do autobusu musicie ustawić się w ogonku oraz zaufajcie, lepiej jest jej egzekwować. Do autobusu wkracza się przednim wejściem, zaś biletów na autobusy miejskie nie kupi się w kioskach a u kierowcy.


Należy mieć ze sobą niewielkie nominały bo kierowca może po prostu nie chcieć sprzedać biletu. Autokary nie zatrzymają się na każdym przystanku, z tej przyczyny prozaiczny fakt, wciśnięcia klawisza STOP kiedy potrzebujecie wysiąść jest niezwykle ważny.

Czeka na Ciebie ciekawa treść (https://citycentralapartments.pl/) - należy kliknąć w podany link i tam stworzyliśmy dla Ciebie wiele kluczowych wątków.

Właśnie taka jest Hiszpania.
2018/12/11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.