Odwiedzamy Kenię

Ekskursja do serca Afryki zapewni mnóstwo atrakcji oraz niezwyczajnych wspomnień.


Kenia to perfekcyjne miejsce na odpoczynek. Potrzebujesz wygrzać się na piasku? W takim wypadku najbardziej przypadną Ci do gustu okolice Mombasy.
Tamte kurorty zadowolą nawet najwybredniejszych turystów. To doskonałe miejsce dla wielbicieli nurkowania. Pod taflą wody odkryjemy bajeczne rafy koralowe jak też różnorodne gatunki egzotycznych rybek. Niezapomnianą atrakcją może być wyprawa na spotkanie z delfinami. Wspólna kąpiel z owymi miłymi istotami to prawdziwa frajda! Na zakupy wyrusz do stolicy kraju. W Nairobi każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie. Uliczne stragany zachwycają rękodzielnictwem, najwspanialszy jest targ Maasai Market, na którym handlują kolorowo ubrani przybysze z okolicznych osad. Kupisz od nich bransoletki i paciorki, a także wonne przyprawy. Spróbuj w tym miejscu także miejscowych delikatesów, egzotycznych ryb i bardzo słodkich deserów.


pokój na wynajem
Autor: Jennie
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Największą atrakcją Kenii są na pewno eskapady na safari. W okolicach Nairobi znajdziesz mnogie parki natury oraz rezerwaty, w których są one organizowane. Wyjazd odbywa się w celowo przystosowanym do tego wozie terenowym pod okiem miejscowego oprowadzacza. Na miłośników gór czeka wulkaniczny górski masyw Kenia (w ofercie kenia z niemiec). Wspinaczka - sprawdź https://www.alpinlife.pl/ - na ponad 5 tys. metrów to autentyczne wyzwanie, podołanie mu jest możliwe wyłącznie pod okiem obeznanych alpinistów.
Natomiast podróżując ku granicy zachodniej kraju odkryjesz niezwyczajne jezioro Wiktoria. Bezmiar wód przypomina trochę toń morską i jest jednym z najogromniejszych zbiorników pitnej wody w Afryce!
2018/07/07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.