Trener osobisty, inaczej nazywany personalnym - na co w ogóle prosić go o jakąś pomoc?

Jeśli dobrze się po przyglądać różnym statystykom, na dosłownie całym globie rośnie coraz bardziej liczebność ludzi, którzy mają problemy z nadwyżką wagi. W większości miejsc, które powinny nam dopomóc wraz z nią walczyć, mówi się o zdrowym odżywianiu, czy tez nawet i o temacie suplementów, które mają za zadanie dopomóc nam "zniszczyć" tkankę tłuszczową.


wakacje - malowidło
Autor: Arek Olek
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Co oczywiste w każdym miejscu mówi się również o ćwiczeniach, jednak bardzo wielu spośród nas samych jak się okazuje bierze się za to z zupełnie złej strony no i zamiast sobie pomóc, męczymy się bez żadnych efektów, co powoduje nasze zniechęcenie. Kto ma możliwość nam pomóc dobrać dobre ćwiczenia?


Z całą pewnością najlepiej jest od razu odrzucić ciężkie i bardzo intensywne ćwiczenia - dlaczego? Gdyż sam fakt, iż mamy nadwagę, powoduje, że nasza siła fizyczna, w ten sam sposób jak i sama kondycja jest na dość słabym poziomie. Zamęczymy się tak właściwie od razu, nie wspominając już, iż mamy możliwość podniszczyć sobie zdrowie. Najlepszym wyjściem jest stopniowe zwiększanie ćwiczeń, które to tak naprawdę trzeba po dobierać, spoglądając na własną wagę, siłę, to, jak to jesteśmy przez nadwagę "ukształtowani", a także przede wszystkim - jakie konkretnie posiadamy problemy ze swoim zdrowiem. Jak więc widać, elementów do wzięcia pod uwagę jest bardzo sporo, a nie każdy spośród nas potrafi je w odpowiedni sposób wybrać ćwiczenia.


Polecamy też

Ochraniacze na łokcie to podstawa

pilates
Autor: Body Design Pilates
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W czasie uprawiania różnych sportów, ważne jest nie tylko to, aby inwestować w odpowiedni sprzęt, lecz także to, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Przez to właśnie musimy popatrzeć co trzeba na siebie zakładać, tak by posiadać pewność, że nic złego nam się nie będzie działo.


Czy już inwestowaliśmy w ochraniacze na łokcie?


Musimy zdawać sobie kwestię z tego, że każdy upadek może się zakończyć dla nas naprawdę źle, kiedy nie będziemy do niego dobrze przyszykowani.


Z pomocą za każdym razem ma możliwość przyjść nam trener personalny, który to - w uzależnieniu, o co go poprosimy - może dobrać nam wyłącznie ćwiczenia lub ułożyć dietę. Oczywiście mamy możliwość też poprosić go o "kompleksową" pomoc, w której nie tylko ułoży nam program oraz dietę, ale i zmotywuje nas do ćwiczeń.
2020/09/19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.