Jakiego rodzaju są najważniejsze różnice w funkcjonowaniu działalności w Niemczech?

Dla mnóstwa krajowych firm, które funkcjonują na naszym rynku, normalnym kierunkiem rozwoju jest otworzenie swojego oddziału w Niemczech. Etap taki mogą także podjąć właściciele jednoosobowej działalności gospodarczej.


Płyty gambit


Osoby, które zdecydują się na swoją działalność w Niemczech nie będą naturalnie zmuszone do płacenia składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednak muszą liczyć się z dużymi składkami zdrowotnymi. Dotyczy to oczywiście wszystkich przedsiębiorców, gdyż polscy biznesmeni są obciążeni takimi samymi obowiązkami jak Niemcy. Aby uruchomić spółkę rodzaju GbR lub tzw. Gewerbe, czyli jednoosobową działalność, nie ma konieczności posiadania meldunku w Niemczech. Konieczne jest to, aby działalność posiadała swoją siedzibę w tym państwie, jednak można wypełnić ten warunek przez wynajem wirtualnego biura. Co ciekawe, otwarcie działalności typu Gewerbe może potrwać zaledwie parę godzin.

Czy odnosisz wrażenie, że napisany przez nas tekst jest niebanalny? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj również zamieszczony tu (http://www.bscav.eu/streaming-online/) podobny artykuł.

Ponadto w Niemczech odprowadzanie składek na ubezpieczenie socjalne nie jest obowiązkowe, jednak obligatoryjna składka na ubezpieczenie zdrowotne jest parę razy większa niż w naszym kraju. Jest ona jednak zależna od wysokości dochodu.


Na pewno bardziej opłacalne dla biznesmena jest otworzenie firmy w Niemczech, jednak warto jednocześnie się tam przeprowadzić. Osoby, które już to zrobiły są zdania, że okoliczności do prowadzenia biznesu są tam znacznie bardziej korzystne.


Polecamy też

Praca dla informatyków w dużych korporacjach - czy wynajem fachowców to dobre wyjście?

wynajem pracowników
Autor: Quinn Dombrowski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rozkwit postępowych technik jest aktualnie nadzwyczaj szybkim procesem. Coraz więcej firm kompletnie opiera swoje działanie na rozwiązaniach informatycznych, które niekiedy obsługują specjalistyczne maszyny.


Ponadto przedsiębiorca, który otworzył swoją działalność w Niemczech może korzystać z o wiele wyższej kwoty wolnej od podatku. W Polsce wynosi ona trochę ponad 3000 złotych, z kolei za naszą zachodnią granicą - przeszło 8000 euro. Można więc odnieść wrażenie, że podatków się tam nie opłaca
2020/06/16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.