Aktywności oraz jadłospis kulturysty|Przykład jadłospisu dla amatora mięśniaka

Obecnie wiadomo, iż bez wysokobiałkowej diety nie możemy mówić o mięśniach, dziś wiemy też jak istotne dla każdego kto myśli o muskułach będą węglowodany a także zdrowe tłuszcze.


Młody bramkarz
Autor: Simon_sees
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Białko z aminokwasami są głównym budulcem tkanki mięśniowej.

Czy ten temat Cię zaciekawi? Zobacz też na pomocne opracowania mające równie ważne dane, które na pewno całkowicie Cię wciągną.

Bez nich muskuły po prostu nie rosną. Aminokwasy – związki konstruujące białka i same białka wchodzą więc w skład tkanki mięśniowej i to od nich musimy zacząć konstruować dietę. Zwykło się powiadać, iż białka należy przyjmować blisko 2g na każdy kilogram masy ciała, naturalnie mowa o kulturystyce a także każdym innym sporcie, w którym zawodnik potrzebuje nabrać masy mięśniowej. Gdzie więc białka szukać? Wychwycić dzienną dawkę z diety jest niezmiernie trudno jak też niestety drogo. Mieści się ono w najwyższej jakości mięsiwie, jajkach, nabiale a także poniektórych warzywach. Nie dziwi więc fakt, że odżywki białkowe są drogie.

Zaciekawiły Cię zagadnienia, które właśnie znalazłeś w tym tekście? Jeśli tak, to dodatkowo zweryfikuj ofertę (http://www.scootive.pl/hulajnoga-czesci/144-raczki), a stwierdzisz, że wszystkie dane są wiarygodne.

Ażeby dieta była bogata we wszelkie Składniki jak też przy tym zdrowa dobieramy chude mięsa, bez jakich nie mamy co myśleć o wzroście siły. Powinno się je konsumować najrozsądniej parę razy na dzień po 100 – 200g zależy od częstości treningu jak też samego organizmu. W Na koniec rybki – są bogate w zdrowe tłuszcze a także mieszczą co niemiara białka. Dwie rybki tygodniowo wystarczą.


Węglowodany. Konieczne do zaistnienia energii w ATP, bez jakiej nie ma co mówić o ciężkich treningach . Wybieramy złożone, albowiem dłużej przenikają do komórek wywołując dłuższe poczucie sytości. Kasze, makaron razowy, kartofle i chleb razowy. Oprócz tego owoce (kompotierka na dzień) przede wszystkim banany, kiwi a także ananasy. Warzyw do woli. Mieszczący się w nich (a także w owocach) błonnik będzie regulować przemiany zachodzące w układzie pokarmowym.


Polecamy też

Suplementy diety nie tylko dla sportowców

tabletki
Trenowanie na siłowni staje się coraz powszechniejsze. To nie dziwota, przecież nic tak dobrze nie niweluje tłuszczu, jak porządny trening ze sztangą. I nic tak mocno nie skłania organizmu do tworzenia większej muskulatury. Ale porządna sesja treningowa to nie wszystko – konieczne jest także właściwe odżywianie. Jadłospis ćwiczącego musi być dogłębnie dopracowany, nie powinno stawiać na intuicję
.


O warzywach nie będę się rozpisywał – wszelkie są zdrowe a kulturystom nieodzowne. Mieszczą również konieczny zestaw witamin i minerałów niezbędnych do poprawnego funkcjonowania organizmu. Z odżywek warta polecenia będzie kreatyna.
2020/01/06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.