Ile kosztuje sanatorium, które uzdrowisko w naszym kraju wybrać? Przewodnik kuracjusza

Które kurorty w Polsce wskazane jest odwiedzić, komu przysługuje pobyt w uzdrowisku, jak wiele to kosztuje a także ile się czeka?


Polscy nestorzy do uzdrowisk jeżdżą od lat i miewają na ich temat zróżnicowane opinie.


turysta
Autor: tomasz przechlewski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Z jednej strony to najtańsza alternatywa urlopowa - dzięki dopłacie NFZ albo ZUS na trzytygodniowy pobyt w jednym z uzdrowisk w Naszej ojczyźnie nie wydaje się sporzej niż kilkaset złotych. Z drugiej - takowe niedrogie wczasy posiadają swoje niezbywalne minusy. Uzdrowiska są często żywcem przeniesione z przeszłego systemu, jedzenie jest mierne, natomiast na skierowanie do sanatorium czeka się miesiącami. Do NFZ-tu, który wysyła rencistów do uzdrowisk, kolejka jest nadzwyczaj długa. Zdarza się, że na termin wyjazdu do kurortu w Polsce trzeba czekać od 16 do 18 miesięcy. Skierowanie wystawia medyk konsultant, jaki na podstawie załączonych przez chorego wyników badań opiniuje zasadność pobytu w uzdrowisku i proponuje typ a także miejsce kuracji. Dorośli mają prawo korzystać z uzdrowiska nie częściej niż raz na 2 lata.

Pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeżeli tak, to ponadto zobacz link na witrynie (https://www.eccotravel.eu/egzotyczne-wyprawy/wlochy/rzym/rzym-i-watykan/), która również przedstawia tego rodzaju materiały. To bez dwóch zdań zwróci Twoją uwagę.

W korzystniejszej sytuacji są jednostki, które nie są jeszcze na emeryturze a także cały czas pracują. Wtedy mogą skierować się do ZUS-u, który opłaca cały turnus (nawet 24 dni!) z zabiegami, wyżywieniem, noclegiem i transportem. Uzdrowisko Dąbki oferuje rozmaitego typu zabiegi oraz jest częstokroć wybieranym ośrodkiem kuracyjnym.


Polecamy też

Niedrogie podróżowanie - jakim sposobem współcześnie zorganizować wycieczkę, aby nie wydać nazbyt dużo pieniędzy?

podróż
Autor: Jorge Láscar
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dziś coraz więcej osób często podróżuje, zwiedza kolejne miejsca, poznaje innych ludzi. Jest to w dużej mierze spowodowane tym, że wyjeżdżanie nie jest utrudnione brakiem stosownych środków komunikacyjnych. Ogromna większość Polaków posiada swój samochód, który jest znakomitym transportem nawet na dość dalekich trasach.


Profesjonaliści akcentują, iż wyjazd do sanatorium ma same plusy: Dzięki odpowiednio zorganizowanemu pobytowi w uzdrowisku pacjent szybciej dochodzi do zdrowia.


Pobyt w gronie pozostałych chorych bądź ozdrowieńców, zajęcia w grupach, nowe komitywy, dodają chęci do życia. Sanatorium Dąbki to także doskonały pomysł na niedrogi urlop.
2019/04/20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.