W jaki sposób planuje się badanie?

Coraz więcej firm w kraju chce przeprowadzić w swoich placówkach badanie mystery shopper. Żeby to się ziściło zatrudnia się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego specjalnie przeszkolonych pracowników.


Na pewno zachodzicie w głowę na czym polega tego typu badanie. Otóż sprawdza się standardy obsługi klienta na terenie danego placówki. Oczywiście zorganizowanie badania wymaga czasu i trochę kosztuje. Jednak właściciele firm przeważnie wykorzystują w pracy wyniki. Duże banki zamawiają tego typu badania raz na kilka miesięcy, aby mieć stale pod kontrolą swoich pracowników, a także mieć na dobrym poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: oferty pracy grudziądz).
Jak się to odbywa? W pierwszej kolejności na spotkaniu z klientem dowiaduje się jakie metody sprzedaży są stosowane w firmie, a także standardy obejmujące wygląd sklepu, tj.ekspozycji produktów oraz charakterystyki typowego klienta. Następnie projektuje się specjalistyczny kwestionariusz,
posiadający właściwą ilość pytań.
tapicerowany zagłówek łózka
Autor: http://www.homespothq.com
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z reguły są to pytania zamknięte, żeby kontroler mógł szybko dokonać oceny sklepu, jednak pytania otwarte są także niezbędne. W nich bowiem kontroler może dodać swoje spostrzeżenia, które stanowią bardzo cenny materiał badawczy.


Kiedy mamy już gotowy kwestionariusz musimy wybrać osoby, które wykonają część badania w terenie. Wybrany pracownik powinien być z natury spostrzegawczy, posiadać trochę zdolności analitycznych.Ponad to poszukuje się osób, którzy rzetelnie wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem nieprzyjemne sytuacje, gdy ktoś wcale nie zaudytował danego placówki, a formularz wypełnił. (Ogłoszenie: oferty pracy jarosław).
Firma badawcza, która najmuje audytorów, musi ich wcześniej skutecznie przeszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie jest zbyt kosztowne.
Ukończeniem pracy badawczej jest raport. Znajdziemy w nim część analityczną oraz wnioski. Czasami przedsiębiorstwa dowiadują się, że ich sposób sprzedaży jest nienowoczesna, a ich pracownicy nie wykonują należycie swojej pracy, zaniżając w tym samym wyniki sprzedaży.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Autor: JZO
Zainspirowane przez: JZO

Ponieważ ostatnio jest to dosyć interesująca praca, zwłaszcza w środowisku studentów, nawet w mniejszych miastach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszyscy ludzie zainteresowani, tego typu propozycjami, powinny wiedzieć, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów to za mało. Często w dużych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy propozycji typu oferty pracy kierowca samochodu (zerknij na artykuł związany z - naprawa auta z oc sprawcy bezgotówkowo) dostawczego. Trzeba wówczas odwiedzić strony funkcjonujących w naszym powiecie firm badawczych i wysyłać CV prosto na ich formularz zamieszczony na stronie www.
2020/11/10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.