Czy do archiwizowania danych w spółce mogłyby być wykorzystywane zwykłe płyty DVD?

Niezłym rozwiązaniem jest archiwizowanie informacji w spółce. Informacje tego typu mogłyby przydawać się kiedyś, jeśli chcielibyśmy znaleźć zamówienia klienta czy też stare umowy.


archiwizacja danych
Autor: Naval Surface Warriors
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Zdalna praca programisty
Autor: pixabay.com
Zainspirowane przez: pixabay.com


Nawet zwykłe wyłączenie energii elektrycznej mogłoby spowodować utratę ważnych danych. Z tego też powodu niezwykle istotna w dowolnej spółce jest archiwizacja danych. Straty danych mogą iść w niezwykle ogromne kwoty, więc zatrudnienie informatyka, który zająłby się tego typu działaniami jest bardzo istotne. Istotne jest też, aby zarchiwizowane informacje były zapisane na innym nośniku niż dysk twardy komputera. Mogłyby to zostać np. zwykłe płyty DVD. Zarchiwizowane informacje mogłyby być zapisane w plikach zip. Przez to pliki byłyby mniejszej wielkości, co ułatwi ich trzymanie w dużej ilości na jakimś nośniku mającym swą pojemność.


Polecamy też

Jaką pomoc moglibyśmy otrzymać od urzędników na wykonanie różnych zadań?

Laboratorium
Autor: Army Medicine
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dużo firm w naszym państwie stara się o pomoc od rządu na wykonanie różnorodnych zadań. Naturalnie taka pomoc jest możliwa, jednak jednostka, która stara się o taką subwencję, musi spełniać pewne warunki.


Tak jak można archiwizować dane (więcej na ten temat tutaj) w firmie, identycznie można to robić z filmami czy fotografiami. Na płytach DVD można zapisać wiele zdjęć i wówczas mamy już pewność, że nie znikną one po awarii laptopa. Doskonałym wyborem na archiwizację danych może być płyta blu-ray. Jeśli ktoś pragnąłby zapisać kilkugodzinny film w wysokiej jakości, to tego typu płyta okaże się znakomitym wyborem. Na pewno fachowiec od informatyki zatrudniony do archiwizowania danych w naszej firmie, wybierze najlepszy na to sposób. Nie będzie wtedy niebezpieczeństwa, że dane (idź do serwisu) gdzieś znikną.


Za niewielką cenę można też kupić dodatkowy dysk wewnętrzny i na nim zapisywać konieczne informacje. Doskonałym wyborem mogłyby być też dyski HDD, jakie niezwykle ciężko zepsuć, bo mają niezwykle wytrzymałą obudowę.
2018/07/06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.