Nasza ojczyzna w ostatnich latach niebywale się rozwija i powstaje mnóstwo nowych hoteli oraz innych atrakcji

Jeszcze 30 lat wstecz byliśmy niezbyt rozwiniętym państwem. Dzisiaj stawia się w Polce coraz więcej hoteli dla turystów oraz biznesmenów z zagranicy, ale także różnego rodzaju SPA czy fitnessów.
Potrzebni są tam wyszkoleni pracownicy.


laptop Apple
Autor: Ian Lamont
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Pierwsza osoba, z którą styka się gość po przekroczeniu progu hotelu czy SPA, będzie recepcjonista. Nieistotne czy jest to mężczyzna lub kobieta. PRacownik najpierw powinien wyglądać perfekcyjnie. Powinien przecież swą postawą reprezentować swego kierownika. Dlatego musi być kulturalny i uśmiechnięty. Dobry recepcjonista będzie także służył pomocą i na pewno nie może być sarkastyczny. W dzisiejszych czasach oczekuje się również, aby mówił płynnie po angielsku. Niektóre wysokiej klasy hotele życzą sobie, żeby ich pracownicy władali dodatkowym językiem obcym poza angielskim. Wówczas jest duża szansa, że klient (serwis internetowy) obsłużony w swoim ojczystym języku będzie czuł się jak w siebie i z większą przyjemnością będzie powracał właśnie do naszego hotelu, a nie do konkurencji. Nie zapominajmy, że recepcjonista to twarz spółki - to pierwszy kontakt z personelem hotelu. Wobec tego jest to tak istotne, gdyż jak każdy wie, pierwsze wrażenie bywa kluczowe. Ponadto, nie jest to praca polegająca wyłącznie na wręczaniu kluczy.
Recepcjonista powinien wiedzieć o hotelu prawie tyle, co menadżer. Powinien mieć świetny kontakt z pracownikami restauracji, barmanami, ale również sprzątaczkami, by być w stanie dopomóc gościom hotelowym z nawet błahym problemem.
2021/08/07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.