O jakich rzeczach należy pamiętać, jeżeli ma się zamiar pływać motorówką albo żaglówką.

pływanie łodzią czy żaglówką jest doskonałym sposobem na aktywny relaks. Szczególnie że w naszym kraju możliwości pod tym względem są naprawdę ogromne. Parę tysięcy małych i dużych akwenów powodują, że nawet mając na uwadze liczbę jednostek pływających na wodzie wcale nie jest ciasno.
polska ma również dostęp do Bałtyku, i to na długości kilkuset kilometrów. To zaś zachęca wszystkich miłośników mocniejszych wrażeń do wypróbowania swoich sił również na tym akwenie. Coraz częściej spotykane są także wyjazdy w południowe rejony Europy, przykładowo do Chorwacji czy Grecji. Można tam wypożyczyć jacht czy łódź motorową i na kilkanaście dni wyruszyć w morze. Rzecz jasna przy założeniu, że się będzie posiadać wymagane patenty, jakie do kierowania pływającymi jednostkami są również potrzebne.


Alternatywą dla kosza może być torba piknikowa
Autor: MSM Mońki
Zainspirowane przez: MSM Mońki


praca - malowidło
Autor: Richard Grandmorin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Regulacje prawne poszczególnych krajów mogą się od siebie różnić, szczególnie jeżeli chodzi o wyposażenie łodzi motorowej czy żaglowej, dlatego też trzeba się z nimi odpowiednio zapoznać przez podróżą. Przykładowo w Chorwacji przed pływaniem łodzią konieczne jest zakupienie specjalnego zezwolenia, jego nieposiadanie może spowodować poważną karę pieniężną. Na szczęście polskie patenty honoruje się w innych krajach, więc mając zrobiony kurs radiooperatora albo sternika da się na nich pływać bez ograniczeń.
Powinno się pamiętać o ich zrobieniu w odpowiednim terminie, jeśli się będzie planowało w czasie wakacji jakąś przygodę na wodzie. Być może bez uprawnień dałoby się pływać, jednak w razie ewentualnej kontroli mogłyby spotkać duże nieprzyjemności.
2020/03/13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.