O jakich rzeczach należy pamiętać, jeżeli ma się zamiar pływać motorówką albo żaglówką.

pływanie łodzią czy żaglówką jest doskonałym sposobem na aktywny relaks. Szczególnie że w naszym kraju możliwości pod tym względem są naprawdę ogromne. Parę tysięcy małych i dużych akwenów powodują, że nawet mając na uwadze liczbę jednostek pływających na wodzie wcale nie jest ciasno.


polska ma również dostęp do Bałtyku, i to na długości kilkuset kilometrów. To zaś zachęca wszystkich miłośników mocniejszych wrażeń do wypróbowania swoich sił również na tym akwenie. Coraz częściej spotykane są także wyjazdy w południowe rejony Europy, przykładowo do Chorwacji czy Grecji. Można tam wypożyczyć jacht czy żaglówki łeba motorową i na kilkanaście dni wyruszyć w morze. Rzecz jasna przy założeniu, że się będzie posiadać wymagane patenty, jakie do kierowania pływającymi jednostkami są również potrzebne.


Polecamy też

Jak prezentuje się sytuacja na rynku pracy? Co jest bardzo charakterystyczne dla rodzimego rynku pracy? Co musi ulec zmianie?

wiercenie
Autor: Scott Lewis
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ażeby ułożyć sobie życie potrzebujemy właściwego zatrudnienia. Taka praca jest w takiej sytuacji, jak nie musimy przeżywać w niej za dużego stresu, a pieniądze, jakie otrzymujemy są solidne. Taka recepta na spełnienie zawodowe interesuje faktycznie dużą ilość osób, niestety nie każdy ma szanse, żeby tego doświadczyć.


Alternatywą dla kosza może być torba piknikowa
Autor: MSM Mońki
Zainspirowane przez: MSM Mońki


praca - malowidło
Autor: Richard Grandmorin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Regulacje prawne poszczególnych krajów mogą się od siebie różnić, szczególnie jeżeli chodzi o wyposażenie łodzi motorowej czy żaglowej, dlatego też trzeba się z nimi odpowiednio zapoznać przez podróżą. Przykładowo w Chorwacji przed pływaniem łodzią konieczne jest zakupienie specjalnego zezwolenia, jego nieposiadanie może spowodować poważną karę pieniężną. Na szczęście polskie patenty honoruje się w innych krajach, więc mając zrobiony kurs radiooperatora albo sternika da się na nich pływać bez ograniczeń.


Powinno się pamiętać o ich zrobieniu w odpowiednim terminie, jeśli się będzie planowało w czasie wakacji jakąś przygodę na wodzie. Być może bez uprawnień dałoby się pływać, jednak w razie ewentualnej kontroli mogłyby spotkać duże nieprzyjemności.
2020/06/30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.