Wygenerowaleś dochody w zeszłym roku? Rozlicz podatek

Początkowy kwartał nowego roku to czas, kiedy każdy obywatel naszego kraju, który generował dochody w poprzednim roku, ma obowiązek wykonać rozliczenie podatku. W zależności od tego, którą formę działalności uprawialiśmy, inny typ PIT będziemy potrzebowali przesłać. Jeżeli mamy swoją własną firmę, oraz generujemy dochody z wielu odmiennych źródeł, rzecz ta może być dla nas skomplikowana. Najczęściej jednak przychodzi nam zadeklarować dochody z umów cywilnoprawnych.
pit 2015 online
Autor: swimboy1
Jeśli byłeś zatrudniony na etat, lub umowę o dzieło, powinieneś sporządzić rozliczenie PIT 37. Tak samo dzieje się w momencie, gdy jesteś emerytem lub rencista, który nie posiada dodatkowego źródła dochodu. Jeżeli jesteś osobą, która wyłącznie dorabiała przez kilka miesięcy i zmieściła się w kwocie wolnej od podatku, nie będzie on tobie zabrany. Jednak nadal musisz sporządzić rozliczenie PIT 37, żeby twój Urząd Skarbowy posiadał wgląd w twą kondycję finansową. Jeżeli pracowałeś w dwóch innych miejscach na umowę o dzieło lub zlecenie, wówczas wypełniasz tylko jeden formularz, w którym sumujesz wszelkie przychody, zaliczki oraz składki ze sobą. Poza tym, jeżeli posiadasz współmałżonka, z którym nie masz podpisanej rozdzielności finansowej, możesz z powodzeniem wykonać rozliczenie PIT 37 wspólnie, na jednym druku - ważna strona.


Polecamy też

Czy powiemy w jakim czasie musimy przedłożyć rozliczenie roczne PIT?

weight loss
Autor: Natasia Causse
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli w czasie minionego roku kalendarzowego uzyskaliśmy jakiś dochód, to powinniśmy się z niego właściwie rozliczać. Warto wykazać jak wiele uzyskaliśmy, a ile musimy przekazać na utrzymanie państwa, dlatego także konieczne okazuje się być uzupełnienie odpowiednich formularzy, które pomogą nam te wszystkie informacje ująć.


Jaką metodą jednak zadeklarować własny podatek? Posiadamy do wyboru pare alternatyw. Jeśli jesteśmy na bakier z komputerem, możemy wybrać się do urzędu, pobrać bezpłatny druk i wypełnić go w asyście osoby kompetentnej. Jednak znacznie więcej osób korzysta z wirtualnych form deklaracji. Możesz pobrać właściwy program pit 2015 online, a następnie zainstalować go na swoim komputerze. Tam wybierzesz konkretny rodzaj dokumentu, który wypełnisz zgodnie z instrukcją. Kiedy skończysz, upewnij się czy aby wszystko jest w porządku, po czym wydrukuj deklarację i wyślij do swojego urzędu. Lecz możemy także sporządzić rozliczenie pit 2015 online (kliknij to). Na witrynie urzędu jest do dostania program, który pobieramy, i uzupełniamy wszystko jak w poprzednim wypadku. Z tym że tutaj nie musimy niczego drukować. Używając swojego podpisu elektronicznego, wysyłamy deklaracje do odpowiedniego urzędu wirtualnie.
Jeśli jesteś osobą zatrudnioną, nie możesz zapomnieć o tym, aby do końca pierwszego kwartału każdego roku rozliczyć swój podatek. Większość ludzi wypełnia druk numer 37, dotyczy on wszystkich zatrudnionych na umowach cywilnych.

Czujesz, że ten tekst był ciekawy, ale musisz mieć więcej wątków. Nie czekaj - wejdź w poniższy link i idź do źródła (http://www.eccotravel.eu/madagaskar/).

Można złożyć deklarację osobiście w urzędzie, wysłać pocztą, lub nawet drogą elektroniczną.
2020/12/02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.