Przyjmowanie sterydów, a bezpieczeństwo zdrowia - polemika na temat anabolików

W czasach kultu ciała, wiele osób decyduje się na branie tzw. sterydów, które mają na celu zwiększenie osiągnięcia perfekcyjnej sylwetki. Jest dużo batalii wokół tego tematu, bowiem sterydy to też leki. Ilustracją jest tu środek o nazwie Winstrol. Nazwa towarowa sterydu anabolicznego to Stanozolol. Aktualnie jest najbardziej znanym preparatem dopingującym w otoczeniu sportowców. Powszechnie wiadomo, iż środek ten jest szkodliwy, stąd kontrowersyjność jego zażywania przez kulturystów.
dieta kulturystyczna
Autor: MattysFlicks
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Charakteryzowany preparat ma cechy anaboliczne, a więc takie, które umożliwiają rozbudowywanie tkanek. Wspomaga przemiany chemiczne, jakie występują w tkance mięśniowej, ułatwia przepływ wszystkich komponentów odżywczych i przyczynia się do zwiększonej syntezy białek.

To jest bardzo interesująca problematyka i warto ją zgłębić bliżej, zatem bez wahania przeczytaj szczegóły w źródle, który jest tutaj.

Efektem jest znaczny wzrost mięśni oraz siły. Masa mięśniowa jest wolna od tłuszczu i wody, dlatego nazywa się ją jako tzw. „suchy mięsień”.

Głównym powodem stosowania anaboliku jest łatwiejsza możliwość wyrzeźbienia mięśni. W świecie medycyny ten preparat stosowany jest w przypadkach obrzęków naczynioruchowych, a Winstrol zmniejsza główne objawy choroby.

Bezpieczne zażywanie tego anaboliku wiąże się głównie z dawkowaniem oraz z niezbędną konsultacją u lekarza. Winstrol produkowany jest w tabletkach czy ampułkach, z których robi się zastrzyki. Wytwórca zaleca zażywanie sterydu w tabletkach regularnie w porcji 20-50 mg. Taka dawka utrzymuje się w organizmie przez 9 godzin. Natomiast zastrzyki powinny być stosowane co drugi lub co trzeci dzień w dawce 50 mg, bowiem taka porcja leku utrzymuje się do 48 godzin.

Polecamy też

Jak dokonać zwrotu zamówionego w sieci karnetu wstępu na imprezę sportową?

Impreza sportowa
Autor: Lawire Cate
Kiedy otwiera się okres wiosenno-letni, wtedy wydarzeń dot. sportu mamy naprawdę dużo. Wejściówki na znaczną część tego typu wydarzeń bywają dostępne w sieci i tam też je opłacamy, aby zachować czas, zyskać możliwość nieograniczonego wyboru najfajniejszego miejsca oraz ustrzec się konieczności dojazdu do okienka sprzedaży, który często jest bardzo daleko. Warto wiedzieć, jakie prawa dotyczące zwrotu zakupionych biletów nam są umożliwione.


Nie można zapominać, że lek jest środkiem toksycznym, dlatego gdy pojawią się oznaki typu kłopoty z oddychaniem, obrzęki twarzy czy języka oraz bezsenność, należy bezzwłocznie odstawić lek i skonsultować się z lekarzem. U kobiet ubocznym skutkiem jest pojawienie się drugorzędowych cech męskich na skutek zaburzeń hormonalnych wywierających wpływ na menstruację.

Kulturystka
Autor: Joel Nilsson Nelson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z pewnością zażywanie preparatów sterydowych jest mocno kontrowersyjne, ponieważ efekty uboczne nierzadko przewyższają skutki pozytywne. Z drugiej strony, entuzjaści twierdzą, iż odpowiednie dawki oraz ochrona wątroby, jaka jest wystawiana na uszkodzenie, pozwala na bezproblemowe zastosowanie środka.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy informacje, które omawiają prezentowany temat, są wystarczające. Jeżeli nie, to przejrzyj treść (https://apteka.sloneczna24.pl/dx2-szampon-do-wlosow-wypadanie-wlosow-150-ml.html), która posiada ważne wiadomości.

Decyzję o używaniu sterydów każdy musi podjąć samodzielnie.
2020/02/05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.