W jaki sposób bez niczyjej pomocy uzupełnić PIT?

Rozliczenie podatku za 2014, podobnie jak za każdy rok, jest powinnością każdego płatnika podatków. Należy to uczynić co roku do 30-go dnia kwietnia. Obecnie nie musimy już nawet korzystać z pomocy biur podatkowych, ponieważ sami świetnie poradzimy sobie z niniejszym zadaniem. W jaki sposób wobec tego samodzielnie wypełnić PIT?
finanse
Pierwszym krokiem jest zdecydowanie czy chcemy rozliczenie podatku za 2014 wykonać w sposób tradycyjny, czy może posłużyć się specjalnymi programami komputerowymi (sprawdź tutaj).

Atrakcyjna informacja? Jeśli tak sądzisz, dodatkowo wejdź na ten link - znajdziesz o wiele więcej w ofercie (https://www.dogomo.pl/blog/rola-psa-w-zyciu-czlowieka), która odnosi się rozpatrywanej tu kwestii.

Programy komputerowe nie tylko poprowadzą nas krok po kroku przez cały proces, ale również umożliwiają przesłanie dokumentów w sieci do określonego Urzędu Skarbowego. Niezależnie od wybranej metody, trzeba mieć przy sobie dokumenty wystawione przez naszego pracodawcę albo inne instytucje, jeżeli bierzemy rentę, emeryturę albo stypendia. W dokumentach tych zapisane są szczegóły odnoszące się do zarobków a także zaliczek pobranych na opłacenie podatku. Wszelkie przedsiębiorstwa i placówki powinny przesłać takie oświadczenia do 28 lutego.https://www.apdmarket.pl/1497-kinkiety-do-przedpokoju apdmarket.plPoza tymi dokumentami należy też posiadać stosowny formularz – w przypadku, gdy uzupełniamy PIT w aplikacji, nie musimy się o to martwić (gotowe wnioski można dostać przede wszystkim w Urzędzie Skarbowym bądź ściągnąć je z witryny internetowej powyższej instytucji).


finanse
Potem drukujemy go w domu lub w drukarni. Niekiedy możemy mieć formularz z poprzedniego roku, ale nie zawsze jest on aktualny, zatem lepiej pobrać nowy. Siadając do zeznania podatkowego konieczny będzie jeszcze dowód osobisty, numer PESEL i numer NIP. Dzięki niniejszym informacjom bez kłopotu uzupełnimy wszystkie wymagane rubryki (dobry artykuł). Co mieści się w dokumencie zeznania podatkowego? Pierwsza strona to informacje osobowe, do których zalicza się również adres zameldowania. Dodatkowo znajdują się tutaj rubryki, w których trzeba wpisać rok podatkowy i czy rozliczamy się wspólnie z małżonkiem. Niezbędna jest także informacja czy takie rozliczenie jest pierwszym składanym w czasie tego roku kalendarzowego. Na następnej stronie zamieszczamy dane odnośnie do zarobków, kosztów ich pozyskania oraz zaliczek na podatek i należnych ulg. Ostatnia strona jest podsumowaniem wszystkich wyliczeń.

Polecamy też

Jak polepszyć pracę w naszej firmie? Dobrym rozwiązaniem okaże się z pewnością elektroniczny obieg faktur

program do skanowania faktur
Autor: The Peoples Prodigy: BOYCOTT 'The Weight of Blood'
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach niesamowicie istotne jest, aby wykonywanie faktur nie miało niekorzystnego wpływu na finanse firmy. Obniżanie kosztów czy czasu, jaki do tej pory musieliśmy przeznaczać na żmudne wypełnianie dokumentów, to ogromna wartość dla każdej firmy. Na uwagę szczególnie zasługuje elektroniczny obieg faktur, zaliczyć ten proces trzeba do nowoczesnych i niezwykle ciekawych rozwiązań. Ma wpływ na przyspieszenie codziennej pracy.


Na koniec trzeba pamiętać o podpisie, bez którego żadna deklaracja nie jest prawidłowa (przy wysyłce online nie jest wymagany).
2021/11/25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.