Jeden % podatku z pit 2014 – sprawdź, z jakiej racji warto go przekazać?

Rozliczenie PITu to obowiązek każdego podatnika. Należy to zrobić w każdym roku, w terminie wyznaczonym przez Urząd Skarbowy, inaczej mogą grozić nam poważne kary. Rozliczanie pit może się wiązać także z przyjemną chwilą, jaka dotyczy możliwości przekazania 1 procenta swojego podatku. Jak to wygląda i dlaczego warto jest to robić?


obliczenia
Autor: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przekazanie 1 % swojego podatku jest oddaniem tej części kwoty na cel, jaki swobodnie dobierzemy z listy dostępnej w urzędach bądź na właściwej witrynie internetowej. Musi być to instytucja użytku publicznego. Dzięki tej czynności podatnicy mogą wspomóc ważne intencje, np. fundacje charytatywne, upowszechnianie ekologicznego trybu życia, pomaganie osobom, których życie zostało zniszczone przez katastrofy bądź na działalność hospicjów, w których leży wiele ciężko chorych dzieci i dorosłych. To czyn, którego nie da się wyrazić słowami. Mamy gwarancję, iż przekazana suma niewątpliwie trafi na właściwy rachunek i wspomoże osoby, jakim pragniemy ulżyć.


Moneta
Autor: Nacho
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kolejny atut przekazania 1% podatku wiąże się z samym przekazaniem tej sumy. Jest to nadzwyczaj łatwe - zajmuje mniej niż kilka minut, a daje tak wiele pozytywnych rezultatów. Należy podać w uzupełnionym dokumencie nazwę organizacji bądź numer Krajowego Rejestru Sądowego – i to wszystko. Podatnik nie naraża się na żadne koszta i przekazuje pieniądze, jakie i tak nie trafiłyby do jego portfela. Inaczej o ich przeznaczeniu zadecydowałby samorząd. Korzystniej jest osobiście dokonać wyboru i podjąć decyzję zgodną z własnym sumieniem – albowiem to my wiemy, kto naszym zdaniem najbardziej potrzebuje pomocy. Zawsze możemy wspierać inną instytucję. Dobrze jest także namówić do tego bliskich i znajomych, by pamiętali o tej ewentualności i również wspomogli określoną organizację (przekazanie 1% podatku na rok 2014).

Najważniejsze jest to, że 1 procent może przekazać każdy, kto składa zeznanie podatkowe. Jest to niewielka suma, lecz każdy grosz jest znaczący dla poszczególnych instytucji. Trzeba podkreślić, iż przekazaną kwotę można potraktować jako ulgę na darowiznę, co przynosi nam dodatkowe korzyści. Wystarczy jedynie uzupełnić należyty załącznik. Warto już teraz zastanowić się nad organizacją, którą chcielibyśmy wybrać, aby orientować się, co wpisać w naszym zeznaniu i poczuć, że robimy coś dobrego.
2020/04/02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.