Na czym polega dekretowanie faktur?

W erze komputerów elektroniczna faktura jest zwykłą konsekwencją przemian, jakie zachodzą w społecznym życiu.


E-faktury możemy spotkać już w nieomal w każdej sferze gospodarki.


Wynika to z beneficjów, jakie niosą poza sobą e-faktury, a więc ochrona otoczenia, szybsze rozliczenia się z klientem, łatwość wytwarzania a także przekazywania faktur. Faktury elektroniczne przynoszą firmom oszczędności, dlatego większa część firm rezygnuje zupełnie z tradycyjnych faktur czy też są one płatne. Prócz tego normalizacja przepisów z 1 stycznia 2011 r., przynosi możliwość zastosowanie tej możliwości zgodnie z regulacją. Przepis wyraźnie mówi, w jaki sposób musi być opisana faktura elektroniczna, która w rozumieniu ustaw jest księgowym dowodem. W jaki sposób przebiega dziś dekretacja faktur? Ogromnym uproszczeniem przy dekretacji dokumentów księgowych jest wprowadzenie w firmie własnych metod, zatem przykładowo komputerowego rejestrowania wszelkich dokumentów elektronicznych w systemie księgowym. Warunkiem zastosowania takiego rozwiązania jest jego szczegółowe opisanie w polityce rachunkowości.


konferencja
Autor: ITU Pictures
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Polecamy też

Czy warto zdecydować się na szybką pożyczkę drogą elektroniczną?

Masa pieniędzy
Autor: epSos .de
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nawet, gdyby chcemy żyć w świecie, gdzie rzeczy materialne będą miały małe autorytet, to i tak nie unikniemy od momentu wymogów realności. A ta prawdziwość objawia się życiem, w jakim należy mieć pieniądze na konieczne produkty.


Jedynie postępując zgodnie z wymienionymi zasadami dekretacja faktur odbędzie się zgodnie z wszelkimi wymogami. Dlatego praktycznie każda firma ma obecnie specjalne oprogramowanie rachunkowe. Za jego pomocą możliwe jest wydrukowanie dekretu dla każdej e-faktury. Wydrukować możemy również określone dane, które łączą dekret z konkretną e-fakturą.


Posiadając takie oprogramowanie dopuszczalne jest ręczne dekretowanie dowodów księgowych. Niemniej, warto na koniec każdego okresu rozliczeniowego wydrukować celem archiwizacji dekrety wszelkich faktur elektronicznych, jakie były zaksięgowane w tym czasie.
2021/05/27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.