Kiedy pracobiorca może złożyć wniosek o bezpłatny urlop?

W każdym momencie pracownik ma prawo dostarczyć wniosek o tenże urlop. Jednak od decyzji zwierzchnika zależy, czy go otrzyma .


Bezpłatny urlop, o jaki pracobiorca może prosić chlebodawcę dostarczając mu wniosek o urlop bezpłatny, pozwala na przerwanie realizowania pracy dla Pracodawcy bez zerwania umowy o pracę.
telefon
Zainspirowane przez: www.morguefile.com


Może on być przydatny w sytuacjach, w których posiadamy pracę alternatywną, np. w formie czasowego kontraktu dla drugiego chlebodawcy lub mamy inne ważne powody, jakie uniemożliwiają nam czasowe świadczenie pracy (przykładowo konieczność zaopiekowania się kimkolwiek z rodziny przez jakiś czas).

Gdy szukasz precyzyjnych wiadomości, nie zwlekaj, tylko sprawdź pod linkiem (https://www.bhpprofesjonalnie.pl/szkolenia-bhp-piaseczno/). Znajdziesz na niej wszelkie potrzebne informacje.

Zanim jednakże napiszesz wniosek o urlop bezpłatny, należy dokładnie zastanowić się , co się z taką formą zaprzestania świadczenia pracy wiąże. Miej na względzie, że pracodawca nie ma obowiązku wydania zgody na ów urlop (nie musi także motywować swojej odmowy). Jeśli jednakże zgodzi się, powinieneś zatroszczyć się o to, ażeby nie było żadnych wątpliwości, iż na tenże urlop możesz pójść.

Publikacja, którą właśnie czytasz to nietuzinkowe źródło informacji, ale jeśli szukasz podobnych materiałów, to kliknij odnośnik.

Gdy na przykład pracodawca zgodzi się ustnie a ty nie masz żadnych świadków, którzy by to słyszeli, chlebodawca może zwolnić cię dyscyplinarnie za naruszenie obowiązków, kiedy przestaniesz przybywać do pracy. Stąd zgodę pracodawcy na tenże urlop warto otrzymać na piśmie oraz mieć dowód tego, że chlebodawca zgodził się na niego.
Pracobiorca na bezpłatnym urlopie nie będzie objęty ubezpieczeniem społecznym – nie są za pracownika odprowadzane składki. Znaczy to, iż przez pierwsze 30 dni bezpłatnego urlopu możesz korzystać z medycznej opieki bezpłatnie – potem jednak utracisz do niej prawo.
2019/12/17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.