Kim bywa broker ubezpieczeniowy i co wchodzi w jego obowiązki?

Kim konkretnie jest "broker" oraz jaki ma związek wraz z ubezpieczeniami? Jaki dokładnie posiada on zakres swoich obowiązków i w czym może naszym osobom tak naprawdę dopomóc? Jaka istnieje różnica pomiędzy agentem typu ubezpieczeniowego a brokerem posiadającym ten sam tytuł? To wszystko i jeszcze więcej bez nawet najbardziej małego problemu odnajdziesz wewnątrz naszego nowego - świeżo co napisanego - felietonu!
broker ubezpieczeniowy
Autor: Tyler Hebert
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Na samym początku naszego dzisiejszego tematu może wyjaśnimy, kto to jest broker - a bywa to najzwyczajniej rodzaj pośrednika ubezpieczeniowego (ma możliwość to być osoba prawna albo też fizyczna), którego zadaniem bywa pośredniczyć w jakimś konkretnym ubezpieczeniu, które jest na rzecz oraz w imieniu jakiegoś już z góry określonego klienta, od którego to otrzymał bezpośrednie pełnomocnictwo. Pewnie w tej chwili wielu się zastanawia: Czym on odróżnia się więc od zwykłego agenta ubezpieczeniowego? A więc przede wszystkim najważniejszą różnicą jest to, że broker ubezpieczeniowy jedynie pośredniczy, podczas gdy zadaniem agenta tego rodzaju jest pozyskiwanie klientów, pełny nadzór oraz organizowanie wszelkich czynności na rzecz ubezpieczyciela, jak również pilnowanie umów oraz wiele innych. Poza wymienionymi, inną różnica pomiędzy brokerem a wspomnianym agentem jest to, że broker (zwykle działający całkowicie w pojedynkę) zazwyczaj zajmuje się jednym klientem, w czasie gdy zadaniem agenta (który to działa zawsze w grupie innych agentów), bywa zajęcie się duże więcej niż pojedynczym klientem (tak zwany multiagent).
Pomijając to jednak broker zajmuje się przeróżnymi dziedzinami związanymi z ubezpieczeniami, w czasie kiedy agenci i ich agencje zazwyczaj mają pojedynczy określony z góry dział tematyczny.
2020/05/16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.