Jak w praktyce wygląda nauka na kierunku prawa w różnorodnych miastach?

Tegoroczni maturzyści, którzy są zainteresowani studiami prawniczymi mają do wyboru aż 16 różnych wydziałów prawa na uczelniach państwowych. Ich oferta nauczania z roku na rok okazuje się być w większym stopniu szeroka.


zysk
Autor: Richard Leeming
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Pierwszy rok posiada charakter przygotowawczy.

Czy gromadzisz materiały w kontekście studiowanego tematu? Jeżeli tak, to przeczytaj więcej w omówieniu (https://adwokatzarnowski.pl/odszkodowania-lublin/). Ono też wyda się dla Ciebie zajmujące!

Przeważają w takiej sytuacji przedmioty wiążące się z historią, czyli prawo rzymskie, historia kraju, historia prawa oraz metodologiczne: procedury oraz pojęcia prawne, logika. W czasie następnych lat słuchacze szkół wyższych poznają kolejne działy związane z prawem. Na drugim roku wykładane jest prawo karne, prawo cywilne, historia doktryn prawniczych i prawo administracyjne. Na trzecim roku są natomiast takie przedmioty jak postępowanie cywilne, administracyjne czy też prawo administracyjne gospodarcze. Do najważniejszych przedmiotów na czwartym roku studiów prawniczych zaliczają się prawo handlowe, prawo pracy, prawo finansowe. W ramach konwersatoriów słuchacze podejmują się interpretowania prawa, analizując w takiej sytuacji konkretne przypadki, czyli casusy. Na trzecim roku studiów studenci zaliczają proseminaria, które mają dawać im fundament do ostatecznego wyboru kierunku.


Polecamy też

Dlaczego należałoby spędzić choćby weekend w Pułtusku?

zakład
Autor: banery-druk.net
Zainspirowane przez: banery-druk.net
Gdy namyślamy się, dokąd wyjechać w danym roku na wczasy, nie myślimy chyba o jakimś mało popularnym, krajowym mieście. Dla przykładu jeżeli jednak wybierzemy spędzenie choćby kilku dni w Pułtusku, to czeka na nas wiele atrakcji.


Proces nauczania na wydziale prawa dokonuje się w dwóch różnych trybach. Z jednej strony słuchacze są zobligowani do zaliczenia zbioru przedmiotów obowiązkowych, zaś z drugiej mają prawo wybrania przedmiotów fakultatywnych w zgodności z własnymi potrzebami wyznaczonymi przez charakter swej pracy magisterskiej. Wszystkich słuchaczy obowiązuje też lektorat dwóch obcych języków. Na bazie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, wszystkie postanowienia dotyczące rekrutacji należą wprost do władz uczelni. To od postanowienia ich senatorów zależy to, jakie będą dokładnie Zasady rekrutacji kandydatów.


Z tego też powodu w zależności od konkretnego wydziału prawa na danym uniwersytecie zaliczający słuchacze szkół wyższych będą musieli się pochwalić w Warszawie wiedzą z WOS, we Wrocławiu z geografii, a z kolei w Szczecinie muszą pochwalić się wiadomościami z historii sztuki i matematyki.
2022/02/12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.