Co w wypadku dzielności gospodarczej jest przychodem i w którym momencie on powstaje?

W ekonomii funkcjonuje dużo pojęć a jednym z nich może być przykładowo przychód. Jest to oczywiście całkowita liczba sprzedanych towarów, dóbr oraz świadczonych usług netto (po odliczeniu podatku VAT) w konkretnym okresie rozliczeniowym.


Powyższe powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca.


przychody
Autor: Piotr Drabik
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jednak prawidłowe ustalanie tego, co przedstawia przychód w firmie oraz w którym momencie istotnie on jest tworzony, jest kluczową sprawą do prawidłowego funkcjonowania firmy. Chodzi oczywiście o rzetelne rozliczenie się z fiskusem z podatku dochodowego. Dla uściślenia - dochodem nazywamy przychody zmniejszone o koszty ich uzyskania. Innymi słowy, jeśli posiadamy firmę utrzymującą ogrody to środki, które przeznaczyliśmy na paliwo do kosiarek są kosztem uzyskania przychodu. Z tego też powodu ogólnie rzecz ujmując, posiadacz firmy, który nie tylko zna, lecz również stosuje się to takiej reguły, nie musi się o nic bać podczas możliwej kontroli pracownika US. W wypadku firmy jej zarobek to, jak to było stwierdzone wcześniej, wielkość sprzedanych usług lub produktów, z kolei chwila jego powstania to chwila wydania towaru lub wykonania jakiejś usługi.


etykietki z przecenami
Zainspirowane przez: freepik.com


W praktyce jednak czasami zdarza się tak, że biznesmen otrzymuje zapłatę z wyprzedzeniem lub opóźnieniem. Podatek od dochodów należy jednak opłacać cyklicznie co miesiąc albo co trzy miesiące, niezależnie od daty faktycznego otrzymania pieniędzy.

Jeżeli poszukujesz najatrakcyjniejszej aktualnie oferty w internecie, spójrz na witrynę (3podatki.pl/kadry-i-place/) a bez wątpienia tutaj ją szybko znajdziesz i z przyjemnością ją wybierzesz.

Z tego też powodu niezwykle istotne jest to, aby bez błędów umieć obliczyć wartość podatku za dany okres rozliczeniowy.


Polecamy też

Jak może wyglądać w praktyce efektywne zarządzanie ludźmi?

ogłoszenia
Autor: Maciej Kasprzyk
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Od długiego okresu czasu wiadomo, że członkowie personelu nie powinni być traktowani przez swoich szefów jak niewolnicy czy też bezmyślna niedroga siła robocza. Firma to grupa wielu ludzi, którzy posiadają swoje sprawy oraz cele.


Artykuł 14 (ustęp 1 rozporządzenia o PIT) mówi, że przychody z prowadzonej działalności gospodarczej, to kwoty należne, nawet jeżeli biznesmen w rzeczywistości dotąd nie otrzymał zapłaty za sprzedane towary lub zrealizowane świadczenia.
2024/02/06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.