Własna działalność, dofinansowanie

Trudno Ci znaleźć pracę? Często odzywa się w Tobie pragnienie bycia samodzielnym i niezależnym? Masz atrakcyjny pomysł na własną firmę?
Zdecyduj się na własny interes! Szczególnie, iż osoby noszące się z tym zamiarem, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie prywatnej firmy - urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozwój działalności oraz szklenia przygotowujące potencjalnych chlebodawców.


A może prowadzisz już własną działalność, lecz nosisz się z zamiarem jej dalszego rozwoju? Bez względu na to, czy zmagasz się z przejściowymi problemami z płynnością, czy też
fundusz
Autor: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
niedługo planujesz poczynić wydatki na rozwój swojej firmy, kredyt gotówkowy () umożliwi Ci efektywne zarządzanie płynnymi środkami finansowymi firmy. Fundusze unijne na rozwój firm () to propozycja dla tych, którzy są zdeterminowani by założyć działalność gospodarczą lub chcą modernizacji już będącego na rynku, jednak nie posiadają odpowiednich środków.


Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom idee własnego biznesu. Korzystanie z pomocy oferowanej przez fundusze unijne na pewno widocznie wpływa na rozwój firmy a także poprawę jej konkurencyjności. Wychodząc z założenia, że choć część tych osób będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy okres na rynku - istnieją szanse, że będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy w pewien sposób przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie
firma
Autor: istock
Zainspirowane przez: istockphoto.com
tworzą nowe miejsca pracy dla niepracujących.

To warte przejrzenia teksty, więc nie wahaj się oraz zobacz je - to zbliżona problematyka, która jest na pewno godna zainteresowania.Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie zwalnia nas od wypełniania obowiązków określonych przez instytucję dofinansowującą. Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, a w razie niedotrzymania zobowiązania - udzielenia zwrotu otrzymanych pieniędzy razem z odsetkami.
Mimo wielu obaw i odpowiedzialności z jaką wiąże się własna działalność wiele osób podejmuje to wyzwanie z przekonaniem o jego sukcesie, dlatego...powodzenia!
2020/05/07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.