Jakim sposobem odebrać podatek z UK?

Pomimo pozorów angielski taxman myli się nieomal tak często jak nasz urząd skarbowy i bywa, iż ochoczo zabiera nam nadto dużo podatku.


Co w owej sytuacji musimy zrobić? Naturalnie napisać podanie o zwrot podatku z Anglii.
Jeśli informacje przesłane w naszym zgłoszeniu są prawdziwe i urząd podatkowy zda sobie sprawę, że popełnił pomyłkę jak też zabrał nam zanadto dużo pieniędzy, wówczas na nasze konto błyskawicznie wpłynie nielegalnie pobrana suma. Bywa, że jest to kilkadziesiąt czy paręset funtów, zatem gra jest jak najbardziej warta świeczki. Jeżeli pragniemy odebrać nadpłacony podatek za przeszłe lata, musimy sprawdzić ile pieniędzy zarobiliśmy i ile podatku zapłaciliśmy.

Zainteresował Cię prezentowany materiał? Jeżeli tak, to wejdź na ten odnośnik - to bardzo ważna oferta (http://www.continuum.biz.pl/plan-restrukturyzacyjny/), która również okaże się warta Twojej uwagi!

Informacje te zawarte są w formularzu P60, jakie otrzymujemy od chlebodawcy po upływie każdego roku . Jeśli zmienialiśmy zatrudnienie w ciągu roku, to powinniśmy otrzymać od chlebodawcy formularz P45 oraz wziąć pod uwagę dane z niego przy przeprowadzaniu obliczeń.


egzamin
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Uzbrojeni w tą wiedzę, wchodzimy na stronę HMRC, wbijamy informacje do kalkulatora podatków. Na samej górze formularza zaznaczamy rok podatkowy, potem wbijamy ogólną kwotę, jaką zarobiliśmy i kwotę odprowadzonego podatku. Pozostałe kolumny tyczą się podatków z udziałów bankowych i lokat i innych odsetek, za które nie zapłaciliśmy podatku. Jeśli nie znamy tychże danych, niczego nie powinniśmy wpisywać. W następnej kolejności klikamy w link Calculate u dołu strony po czym kalkulator pokaże nam czy należy się nam zwrot podatku czy może nie.
Bez względu na wynik, warto kliknąć w kolejny odnośnik „Show summary of calculation” i zapoznać się ze szczegółowymi danymi. Gdy jednakże należy się nam zwrot podatku, wówczas warto wydrukować to zestawienie oraz dodać do korespondencji posłanej do urzędu.
2023/11/19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.