W jakiej sytuacji nie jesteś zobowiązany składać zeznania podatkowego? Zorientuj się, co może zwolnić cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobowiązany raz w roku złożyć stosowne dokumenty podsumowujące jego dochody. To tzw. PIT, jaki podług ustanowionych zasad należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – jak najbardziej najlepiej wcześniej, lecz mimo tego, iż z góry znamy ustaloną datę, to wielu z nas wielokrotnie zwleka do ostatniej chwili. Jest jednak grupa osób, jakie są zwolnione z tego, aby złożyć PIT 2016. Skontroluj czy zaliczasz się do grupy tych szczęśliwców.
Po pierwsze są to osoby, jakie osiągają dochody zwolnione z obowiązku opodatkowania. Jeżeli się właśnie zdziwiłeś, że takie w ogóle są, zajrzyj do właściwej ustawy, a wszystkiego się dowiesz. Lista jest całkiem pokaźna, zatem dobrze się z nią precyzyjnie zaznajomić, a być może okaże się, iż nasze dochody także są w niej zawarte. To np. przeróżnego typu odszkodowania lub zasiłki, rzecz jasna kiedy nie przekraczają wyznaczonej kwoty, jaka może różnić się w każdym roku podatkowym Po drugie z zeznań podatkowych zwolnione są osoby pobierające świadczenia z ZUS-u bądź z KRUS-u.
pit
Autor: eFile989
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Polecamy też

Znacznie bardziej popularne rozliczanie się z podatku dochodowego za pośrednictwem Internetu.

dokumenty
Autor: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Aktualnie ludzie preferują załatwiać urzędowe kwestie przy pomocy Internetu, kiedy tylko mają taką opcję. Dzięki temu czują, że nad wszystkim posiadają kontrolę, a w dodatku jest to dla nich wygodne. Wystarczy sobie zwizualizować kolejki w Urzędzie Skarbowym i nastawienie urzędników, kiedy nadchodzi czas rozliczania się z podatku, by mieć świadomość, że opłaca się zrobić to przez Internet. Znacznie bardziej popularne rozliczanie się z podatku dochodowego za pomocą Internetu wynika właśnie z tego, natomiast nie będzie to tylko ten jeden czynnik.


O wszelakie kwestie związane z rozliczeniami zabiegają w niniejszym wypadku wskazane instytucje, wysyłając stosowne formularze do US i zwalniając z tego obowiązku osoby biorące te świadczenia. Zeznania nie składają także emeryci, chyba że wykonują dodatkową pracę, by mieć dodatek do comiesięcznej emerytury. Jest także kwota wolna od podatku, jednak nawet jeśli nie przekroczymy ustalonej sumy, jesteśmy zmuszeni złożyć PIT, gdyż dzięki temu dostaniemy zwrot podatku - . Jeżeli jednakże jesteś zobligowany do złożenia deklaracji podatkowej, dobrze jest do tego wykorzystać bezpłatny program, który znacznie ułatwi podatkiem (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-okres-wypowiedzenia-umowy-o-prace) i niniejsze zadanie.


Program oraz rozliczanie PIT przez Internet albowiem zwalnia nas przede wszystkim ze stania w kolejkach, lecz nie wyłącznie. Poza tym pozwala uniknąć błędów w rozliczeniach oraz daje wszelkie dokumenty, wraz z załącznikami, które należy uzupełnić, by nie było żadnych braków. Gdy w związku z tym musisz złożyć PIT, wykonaj to używając właściwego programu, a wypełnione formularze prześlij przez Internet.

Prezentowane w tym artykule treści są rzeczywiście godne uwagi, jednak kliknij także ten użyteczny wpis (https://www.workservice.pl/o-nas/) - on na pewno również Cię zaabsorbuje.

/J]
2018/12/10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.