Urząd Skarbowy
Kalkulator
Autor: Chris de Kok
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jeden z najważniejszych dokumentów, z których powinno się rozliczać.

Gdy kończy się rok, każdy przedsiębiorca zlicza swojej zyski oraz straty, które poniósł w kończącym się roku. Podobnie jest w przypadku osób fizycznych, które zatrudnione są na wszelkiego rodzaju umowy. Przede wszystkim w czasie po świątecznym, każdy kto uzyskał jakiekolwiek dochody koniecznie powinien rozliczyć się i zestawić deklaracje podatkową w Urzędzie Skarbowym. Jest to wyjątkowo ważne, ponieważ w przypadku nie rozliczenia się, w konsekwencji mogą być nałożone bardzo dotkliwe grzywny.
Mieszkanie
Autor: Karl Baron
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zaliczka na podatek od najmu, rozliczenie podatku za wynajmowanie

Gdy chcemy od kogoś zacząć wynajmować mieszkanie często nie mamy bladego pojęcia na temat wynajmowania lokalu mieszkalnego. Ale to nie my musimy wszystko wiedzieć, o wiele więcej powinna wiedzieć osoba, która postanowiła konkretne mieszkanie nam wynająć. Istnieje coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.
rozliczanie podatku przez internet
Autor: Bas Evers
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Rozlicz się online, czyli jak urzędy skarbowe próbują pomóc obywatelom w dopełnieniu niewdzięcznego obowiązku

Do spraw urzędowych ogromna większość obywateli odnosi się z nieukrywaną niechęcią. Taka sytuacja po części jest spowodowana tym, że w urzędach miast i gmin załatwiamy coraz więcej spraw i niełatwo wskazać taką sferę człowieczego życia, która nie podlegałaby pod akty prawne.
dokumenty
Autor: 5of7
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zgłoszenie pracownika do ZUS, zmiana nazwiska urząd skarbowy oraz ewidencja przychodów – istotne zadania wiążące się z prawidłowym funkcjonowaniem każdej firmy

Aktualnie na rynku tworzy się coraz więcej zakładów z wielu różnych branż. Wiąże się to przede wszystkim z uproszczeniem przepisów tyczących się zakładania własnej działalności gospodarczej. Związane jest to też z tym, iż coraz więcej jednostek chce pracować na swój rachunek i nie być od kogoś uzależnionym tylko samemu być dla siebie przełożonym.
dokumenty
Autor: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu

Znacznie bardziej popularne rozliczanie się z podatku dochodowego za pośrednictwem Internetu.

Aktualnie ludzie wolą załatwić urzędowe kwestie przez Internet, kiedy tylko będą mieć tę możliwość. Dzięki temu wiedzą, że nad wszystkim mają kontrolę, a poza tym jest to dla nich komfortowe. Wystarczy sobie przypomnieć kolejki w US a także traktowanie przez urzędników, podczas gdy nadchodzi czas rozliczenia się z podatku, by mieć świadomość, że opłaca się robić to za pośrednictwem Internetu. Znacznie bardziej cieszące się popularnością rozliczenie się z podatku dochodowego za pomocą Internetu jest powiązane właśnie z tym, jednak nie będzie to tylko ten jeden wyznacznik.
Gotówka
Autor: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jeden % podatku z pit 2014 – sprawdź, z jakiej racji warto go przekazać?

Rozliczenie PITu to zadanie każdego podatnika. Trzeba to zrobić w każdym roku, w terminach wyznaczonych przez Urząd Skarbowy, w przeciwnym wypadku mogą grozić nam poważne kary. Rozliczanie pit może się łączyć również z przyjemną chwilą, która odnosi się do sposobności oddania 1 procenta swojego podatku. Jak to wygląda i dlaczego warto jest to zrobić?
liczenie podatków
Zainspirowane przez: pixabay.com

Kiedy sprawnie wyliczyć pit

Czas rozliczania druków pit dobiega końca. Na całe szczęście nie trzeba w tej chwili sterczeć w długich kolejkach w urzędzie skarbowym, by wysłać formularz. Wolno zrobić to o wielesprawniej.
pit
Autor: Images Money
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jakiej sytuacji nie jesteś zobowiązany składać zeznania podatkowego? Zorientuj się, co może zwolnić cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobligowany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego zarobki. To tak zwany PIT, jaki wedle ustanowionych zasad trzeba dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – oczywiście najlepiej wcześniej, lecz mimo tego, że z góry znamy niniejszą datę, to wielu z nas częstokrotnie zwleka do ostatniej chwili. Jest jednak grupa osób, które są zwolnione z tego, aby złożyć PIT 2016. Sprawdź czy zaliczasz się do grupy tych szczęśliwców.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.