Urząd Skarbowy
Gotówka
Autor: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jeden % podatku z pit 2014 – sprawdź, z jakiej racji warto go przekazać?

Rozliczenie PITu to zadanie każdego podatnika. Trzeba to zrobić w każdym roku, w terminach wyznaczonych przez Urząd Skarbowy, w przeciwnym wypadku mogą czyhać na nas surowe kary. Rozliczanie pit może się łączyć również z przyjemną chwilą, która co do możliwości przekazania jednego procenta swojego podatku. Na czym to polega i dlaczego warto jest to zrobić?
rozliczanie podatku przez internet
Autor: Bas Evers
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Rozlicz się online, czyli jak urzędy skarbowe próbują pomóc obywatelom w dopełnieniu niewdzięcznego obowiązku

Do spraw urzędowych zdecydowana większość obywateli odnosi się z nieukrywaną niechęcią. Taka sytuacja po części jest spowodowana tym, że w urzędach miast i gmin załatwiamy coraz więcej spraw i trudno wskazać taką dziedzinę człowieczego życia, która nie podlegałaby pod przepisy.
Mieszkanie
Autor: Karl Baron
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zaliczka na podatek od najmu, rozliczenie podatku za wynajmowanie

Gdy chcemy od kogoś wynająć mieszkanie często nie mamy bladego pojęcia na temat wynajmowania lokalu mieszkalnego. Ale to nie my powinniśmy być oświeceni w tej kwestii, o wiele więcej musi wiedzieć osoba, która chce konkretne mieszkanie nam wynajmować. Jest coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.
liczenie podatków
Zainspirowane przez: pixabay.com

Kiedy sprawnie wyliczyć pit

Czas rozliczania druków dobiega końca. Dobrze, że nie ma potrzeby już stać w nudnych kolejkach w skarbówce, aby wysłać PIT. Da się zrobić to o wieleskuteczniej.
pit
Autor: Images Money
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jakiej sytuacji nie jesteś zobowiązany składać zeznania podatkowego? Zorientuj się, co może zwolnić cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobligowany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego zarobki. To tak zwany PIT, jaki wedle ustanowionych zasad trzeba dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – oczywiście najlepiej wcześniej, lecz mimo tego, że z góry znamy niniejszą datę, to wielu z nas częstokrotnie zwleka do ostatniej chwili. Jest jednak grupa osób, które są zwolnione z tego, aby złożyć PIT 2016. Sprawdź czy zaliczasz się do grupy tych szczęśliwców.
dokumenty
Autor: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu

Znacznie bardziej popularne rozliczanie się z podatku dochodowego za pośrednictwem Internetu.

Aktualnie ludzie preferują załatwiać urzędowe kwestie przy pomocy Internetu, kiedy tylko mają taką opcję. Dzięki temu czują, że nad wszystkim posiadają kontrolę, a w dodatku jest to dla nich wygodne. Wystarczy sobie zwizualizować kolejki w Urzędzie Skarbowym i nastawienie urzędników, kiedy nadchodzi czas rozliczania się z podatku, by mieć świadomość, że opłaca się zrobić to przez Internet. Znacznie bardziej popularne rozliczanie się z podatku dochodowego za pomocą Internetu wynika właśnie z tego, natomiast nie będzie to tylko ten jeden czynnik.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.