Kapitał
biuro w domu
Autor: Ken Mayer
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Twoje początki z grą na giełdzie

W dzisiejszych czasach istnieje wiele walut, jakimi posługują się mieszkające w różnych krajach osoby.. Jeżeli chcemy zacząć grać na giełdzie powinniśmy wiedzieć co wpływa na kursy walut i jak czytać dane odnośnie kursów walut.


Twoje początki z grą na giełdzie

Orientacja w kursach walut przydaje się osobom często podróżujących. Kursami walut powinny się również interesować osoby, które albo mają kredyty w obcej walucie, bądź kredyty w obcej walucie, albo planują takie zobowiązanie zaciągnąć. Ale jeżeli chcemy zacząć grać na giełdzie powinniśmy szerzej poznać konkretne zależności jakie panują w tej sferze. Zatem od czego rzeczywiście uzależnione są kursy walut? Tak naprawdę od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, w jakiej sytuacji gospodarczej jest współcześnie konkretne państwo, jak wiele osób się do niego wybiera oraz od popularności waluty - po więcej zapraszam na comparic.pl. Informacje dotyczące na przykład kursu funta do dolara bez najmniejszego problemu znajdziemy pod hasłem gbp/usd. Na początku zatem powinniśmy poznać poszczególne skróty walut, z jakimi mamy do czynienia na giełdzie.


Twoje początki z grą na giełdzie

Zarówno poszukując wiadomości o notowaniach kursu wymienionego funta do dolara amerykańskiego, jak też dla usd/jpy, a więc dolara do jena japońskiego, i podobnie dla pozostałych notowań, w sieci bez najmniejszego problemu odnajdziemy dane nie tylko odnośnie obecnego kursu, ale także odnośnie ceny kupna i sprzedaży oraz stopy zwrotu - znajdź informacje na temat usd/jpy. Każdy kto zatem planuje grać na giełdzie albo z innych wymienionych wcześniej przyczyn powinien się interesować kursami walut, musi wiedzieć co znaczą poszczególne dane. Na giełdzie stosuje się zarówno miary bezwzględne jak i względne. Najczęściej przyjmowanymi zmiennymi są cena, oznaczana jako P i stopa zwrotu, oznaczona przez R. Cena podawana jest oczywiście w jednostkach pieniężnych, zaś stopa zwrotu opisywana jest w procentach. Tak samo ceny jak i stopy zwrotu posiadają związek z ryzykiem, z którym mamy do czynienia między innymi grają na giełdzie. Większe zmiany stopy zwrotu bądź ceny, oznaczają większe ryzyko. Jak oblicza się stopę zwrotu? Stopę zwrotu definiuje się poprzez odniesienie wielkości zysku do wielkości zaangażowanego kapitału.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.