Kapitał
biuro w domu
Autor: Ken Mayer
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Twoje początki z grą na giełdzie

Współcześnie funkcjonuje całkiem sporo walut, jakimi posługują się mieszkające w danych państwach osoby.. Jeżeli chcemy zacząć grać na giełdzie powinniśmy wiedzieć co wpływa na kursy walut i jak czytać informacje dotyczące tych kursów.


Twoje początki z grą na giełdzie

Orientacja w kursach walut jest przydatna osobom często podróżujących. Kursami walut powinny się również interesować osoby, które albo mają kredyty w obcej walucie, czy też kredyty w obcej walucie, czy zamierzają takie zobowiązanie zaciągnąć. Ale jeżeli pragniemy zacząć grać na giełdzie musimy poznać konkretne zależności panujące w tej sferze. Zatem od czego właściwi zależą kursy walut? Tak naprawdę od całkiem sporej ilości czynników. Przede wszystkim od tego, w jakiej sytuacji gospodarczej jest obecnie konkretne państwo, jak wiele osób się do niego wybiera i ogólnie od popularności waluty - https://comparic.pl/category/analizy/analiza-techniczna-gbpusd/. Informacje dotyczące na przykład kursu funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego bez najmniejszego problemu znajdziemy pod skrótem gbp/usd. Na początku więc powinniśmy poznać poszczególne skróty walut, jakie funkcjonują na giełdzie.


Twoje początki z grą na giełdzie

Zarówno poszukując wiadomości o notowaniach kursu wspomnianego wcześniej funta brytyjskiego do dolara, jak też dla usd/jpy, czyli dolara amerykański do jena japońskiego, i podobnie dla wielu innych notowań, w sieci bez najmniejszego problemu odnajdziemy dane nie tylko dotyczące aktualnego kursu, ale także na temat ceny kupna i sprzedaży oraz stopy zwrotu - kliknij tutaj. Każdy kto zatem planuje grać na giełdzie bądź z innych przyczyn powinien interesować się kursami walut, musi posiadać wiedzę co oznaczają poszczególne dane. Na giełdzie stosuje się miary bezwzględne jak i względne. Najczęściej przyjmowanymi zmiennymi są cena (wartość), oznaczana przez P oraz stopa zwrotu, oznaczona R. Cena wyrażona jest oczywiście w jednostkach pieniężnych, natomiast stopa zwrotu opisywana jest poprzez procenty. Zarówno ceny jak i stopy zwrotu posiadają ścisły związek z ryzykiem, z którym mamy do czynienia między innymi grają na giełdzie. Większe zmiany stopy zwrotu bądź ceny, oznaczają większe ryzyko. Stopę zwrotu definiuje się jako stosunek wielkości zysku do zaangażowanego kapitału.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.